دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
کنترلر دما پینیون
تلفن مشاوره رایگان و خرید محصول پینیون
نمایندگی فروش انواع برند اینورتر
فروش قطعات الکترونیک

 

تامین کننده و فروش انواع کنترلر و نمایشگرهای دما

فروش کنترلر دما و انواع نمایشگر در ابعاد مختلف و ورودی ها ی ترموکوپل و RTD درمود های کنترلی کولینگ وهیتر،برای دریافت مشاوره رایگان و خرید کنترل دما و انتخاب صحیح با کارشناسان پینیون تماس بگیرید.

فروش کنترلر دما هانیانگ , آتبین , دلتا , شیوا امواج , pid , آتونیکس , ساموان

کنترل حلقه بسته

سیستم کنترل حلقه بسته بسیار پیچیده­ تر از حلقه باز است. در یک سیستم حلقه بسته، دمای خروجی بطور پیوسته اندازه ­گیری شده و تنظیم می ­شود تا خروجی در یک دمای مطلوب باقی بماند. در سیستم کنترلی حلقه بسته، خروجی بطور مداوم توسط سیستم کنترلی بررسی می شود و تغییرات سینگال خروجی به فرآیند کنترلی ارسال می­ شود، تا تغییرات مورد نیاز بر اساس خروجی اعمال شوند.

شرکت پینیون نمایندگی فروش کنترل دما می باشد.

برای خرید کنترل دما با ما تماس بگیرید.

 

کنترل حلقه بسته مانند سیستم کنترل دما در خودرویی ست که یک کنترل کننده دمای داخلی دارد. اگر درجه حرارت ماشین روی 75 درجه تنظیم شود، سیستم کنترلی حلقه بسته بطور خودکار گرمای داخل ماشین را (در روزهای سرد سال) و سرمای داخل ماشین را (در روزهای گرم سال)، با در نظر داشتن دمای مطلوب 75 درجه تنظیم می­ کند.

کاربرد کنترلر دما یا ترموستات

کنترلرهای دما به همان میزان که در مصارف خانگی مورد استفاده قرار می ­گیرند، کاربرد آنها در صنعت نیز بسیار زیاد است. یک کنترلر دمای ابتدایی، کنترل فرآیندهای گرمایش یا سرمایش صنعتی یا آزمایشگاهی را فراهم می ­کند. در یک کاربرد معمول از این کنترلرها، سنسورها، دمای واقعی را اندازه می­ گیرند، سپس این دمای اندازه ­گیری شده بطور مداوم با یک مقدار دمای مطلوب که همان setpoint است، مقایسه می ­شود. هنگامی که دمای واقعی از دمای مورد نظر و مطلوب، منحرف شود، کنترلر دما، یک سیگنال خروجی برای فعال کردن المان­های تنظیم کننده دما مانند، المان­های حرارتی یا اجزای سرمایشی، تولید می­ کند تا دما را به دمای مطلوب بازگرداند.

 

کاربردهای متداول در صنعت

کنترلرهای دما در انواع مختلفی از صنایع به منظور مدیریت فرآیندهای تولید یا عملیات مختلف، مورد استفاده قرار می­ گیرند. برخی از کاربردهای رایج این کنترلرها در صنعت عبارتند از: ماشین­ های قالب­ سازی تزریقی، ماشین­های بسته ­بندی، فرآیندهای مواد غذایی، ذخیره­ سازی و نگهداری مواد غذایی، و بانک­ های خون. در زیر یک بررسی مختصر از کاربردهای رایج این کنترلرها در صنعت آورده شده است:

کوره ­های حرارتی

کنترلرهای دما در مصارفی مانند کوره ­های حرارتی، دیگ ­های بخار، کوره­ های سرامیکی و مبدل ­های حرارتی، مورد استفاده قرار می ­گیرند.

شرکت پینیون نمایندگی فروش کنترل دما می باشد.

برای خرید کنترل دما با ما تماس بگیرید.

 

استفاده در بسته بندی

در دنیای بسته بندی، ماشین ­آلات مجهز به دستگاه ­های چسب زنی، عملیات ذوب کردن، دستگاه ­های برچسب­ زنی و … است، که تمام این دستگاه ­ها باید در درجه حرارت تعیین شده و در طول زمان پردازش تعیین شده، کار کنند. کنترلرهای دما این عملیات را بطور دقیق تنظیم می ­کنند، تا کیفیت بالای خروجی و محصول نهایی تضمین شود.

 

کنترل دما در صنعت پلاستیک

در چیلرهای پرتابل (قابل حمل)، قیف ­ها و خشک­ کن ­ها، و تجهیزات قالب­ گیری و از قالب درآوردن، معمول است. در تجهیزاتی که مربوط به فرآیند از قالب درآوردن باشد، کنترلرهای دما برای کنترل و مدیریت دقیق دما در نقاط بحرانی مختلف در پروسه تولید پلاستیک، بکار می ­روند.

شرکت پینیون نمایندگی فروش کنترل دما می باشد.

برای خرید کنترل دما با ما تماس بگیرید.

کنترلر دما یا ترموستات

همانطور که از نام آن مشخص است، یک کنترلر دما، ابزاری ست که عمدتاً برای کنترل درجه حرارت، بدون دخالت اپراتور، مورد استفاده قرار می­ گیرد. یک کنترلر در یک سیستم کنترل دما، از یک سنسور دما مانند یک ترموکوپل یا RTD به عنوان ورودی استفاده کرده و از طریق آن دمای واقعی را با دمای مطلوب مورد نظر یا دمای در نظر گرفته شده در سیستم کنترلی مقایسه می­ کند، سپس متناسب با آن یک خروجی به المان کنترلی اعمال می­ کند.

شرکت پینیون نمایندگی فروش کنترلر دما می باشد.

برای خرید یا استعلام قیمت کنترل دما با ما تماس بگیرید.

  • مثال

ترموستات، ورودی خود را از سنسور دما گرفته و خروجی کنترلر به یک المان کنترلی مانند هیتر یا فن اعمال می ­شود. کنترلرهای دما معمولاً به عنوان یک جزء از سیستم کنترل دما شناخته می ­شوند و برای انتخاب یک کنترلر دمای مناسب، کل سیستم کنترلی باید مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار گیرد.

کنترلر دما چیست

 

دلیل نیاز به کنترل دما

کنترلر دما در هر جایگاه و موقعیتی که لازم باشد دما در یک مقدار خاص به­ صورت ثابت و پایدار باقی بماند، مورد نیاز است.

این لزوم استفاده از کنترل دما می ­تواند در شرایطی باشد که نیاز است یک جسم گرم شده یا سرد شود و یا هر دو و صرف نظر از تغییرات شرایط محیطی اطراف آن جسم، در یک دمای خاص نگه داشته شود (به دمای خاصی که در یک سیستم کنترل دما به عنوان دمای مطلوب در نظر گرفته می­ شود، نقطه تنظیم و یا به اصطلاح setpoint می­ گویند).

انواع کنترلرهای دما از منظر نوع کنترل

کنترل های دما به دو دسته تقسیم می شوند :

کنترل حلقه باز

کنترلر از نوع کنترل حلقه باز پایه ­ای ­ترین شکل این کنترلرها ست، در این ترموستات، گرما یا سرمای مورد نظر بدون توجه به دمای واقعی خروجی به صورت مداوم و پیوسته به جسم مورد نظر اعمال می­ شود، چنین سیستمی مشابه سیستم گرمایشی داخل خودرو  است.

شرکت پینیون نمایندگی فروش کنترل دما می باشد.

برای خرید یا استعلام قیمت کنترلر دما با ما تماس بگیرید.

در یک روز سرد، ممکن است لازم باشد برای گرم کردن داخل خودرو، با روشن کردن سیستم گرمایشی خودرو، دما تا 75 درجه بالا برده شود، در حالی که در یک آب و هوای گرم تر، با روشن کردن سیستم گرمایشی خودرو باز هم دما تا همان 75 درجه بالا خواهد رفت و هیچ سیستم مقایسه ­ای بین دمای خروجی و یک دمای مطلوب یا همان setpoint وجود ندارد.