دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

ساپورت مهره بال اسکرو

ساپورت مهره بال اسکرو از بخش‌های مهم در این وسیله و لوازم سی ان سی است که نقش نگه‌دارنده را بر عهده دارد. نگه‌دارنده مهره بال اسکرو معمولا با ابعاد و اندازه‌های استاندارد به فروش می‌رسد و گروه فنی مهندسی بازرگانی پینیون هم یکی از عرضه‌کنندگان آن در ایران است. شما می‌توانید برای خرید انواع ساپورت مهره بال اسکرو با ما در گروه پینیون تماس بگیرید. علاوه بر این برای خرید بال اسکرو هم می‌توانید بر روی لینک درج‌شده کلیک کنید.

ساپورت مهره بال اسکرو چیست؟

بال اسکرو در واقع یک اتصال پیچ و مهره است که می‌تواند حرکت دورانی را به خطی تبدیل کند. مهره بال اسکرو قسمتی است که قابلیت حرکت بر روی شفت را دارد و برای اتصال آن به سیستم حرکتی، از ساپورت مهره بال اسکرو استفاده می‌شود. به عبارت بهتر ساپورت مهره بال اسکرو یکی از قطعات اصلی در این وسیله است که به سادگی بر روی مهره بسته می‌شود؛ در نتیجه اعمال بار بر روی آن را راحت‌تر می‌کند و مهره بال اسکرو را به مدول حرکتی اتصال می‌دهد. این موضوع در نهایت منجر به افزایش دقت حرکت خطی یا رفت و برگشتی خواهد شد.

با استفاده از اطلاعاتی مانند قطر ساپورت مهره، پهنا و طول آن می‌توان مشخص کرد که میزان بار وارده به بال اسکرو باید چقدر باشد و تا چه میزان تحمل بار را داراست. علاوه بر این انواع ساپورت مهره بال اسکرو دارای یک سمت ثابت و یک سمت معلق برای ساپورت کردن هستند و یک نوع بیرینگ در آن‌ها برای ساپورت طرفین استفاده شده است. بر اساس نوع بیرینگ قرار داده شده در این قسمت، می‌توان نقشه ماشین کاری دو انتها را تعیین کرد.

اجزای سازنده ساپورت مهره بال اسکرو

اجزای سازنده ساپورت مهره بال اسکرو

همان‌طور که گفتیم بال اسکرو دارای یک سوی ثابت و یک سوی معلق برای ساپورت است که به صورت زیر نام‌گذاری می‌شوند:

  • BK: سمت ثابت ساپورت مهره که نصب آن از سوی پایه ساپورت انجام می‌شود، BK نام دارد.
  • FK: اگر نصب از سمت فلنج ساپورت انجام شود، به آن FK میگویند.
  • BF: سمت معلق بال اسکرو به نام BF شناخته می‌شود که قابلیت نصب از پایه ساپورت را دارد.
  • FF: در صورتی که سمت معلق، قابلیت نصب از فلنج ساپورت را داشته باشد، FF نامیده می‌شود.

ویژگی های نگه‌دارنده

نگه‌دارنده مهره بال اسکرو به طور معمول از آلومینیوم آلیاژی ساخته می‌شود؛ اما اگر مقصود از خرید ساپورت مهره بال اسکرو، استفاده برای کاربری‌های سنگین باشد، باید محصولی از جنس فولاد تهیه کنید. این محصول دارای اندازه‌های مختلفی است که با توجه به سایز مهره بال اسکرو تعیین می‌شوند. برای مثال مدل DSG 16H برای دستگاه‌هایی با گام‌های 4، 5 و 10 میلی‌متر مناسب است.

مزیت استفاده از ساپورت مهره بال اسکرو

مزیت استفاده از ساپورت مهره بال اسکرو

نگه‌دارنده مهره بال اسکرو دارای ابعاد و اندازه‌های استانداردی است که دقت آن را تعیین می‌کنند. هرچه میزان این دقت بیشتر باشد، حرکاتی که توسط بال اسکرو به وجود می‌آیند، دقیق‌تر خواهند بود؛ بنابراین اگر می‌خواهید دقت حرکت خطی انجام شده توسط این قطعه بیشتر شود، حتما باید یک ساپورت مهره بال اسکرو با دقت زیاد خریداری کنید.

اهمیت دقت نگه‌دارنده مهره بال اسکرو

همان‌طور که گفتیم، اندازه نگه‌دارنده می‌تواند دقت آن را مشخص کند؛ اما به جز این، مواردی مانند عمود نبودن سطوح و لق بودن سوراخ نشیمنگاه هم می‌توانند بر روی دقت ساپورت مهره بال اسکرو تاثیرگذار باشند. هریک از این موارد ممکن است منجر به ایجاد خطاهای حرکتی در زمان چرخیدن شفت شوند که نهایتا تاثیر خود را بر روی محصول نهایی باقی می‌گذارد. برای مثال این خطا، در دستگاه‌های سی ان سی به شکل موج‌های سینوسی دیده می‌شود که با گام بال اسکرو هم‌اندازه هستند.

برندهای سازنده نگه‌دارنده مهره

شرکت‌های مختلف آلمانی، چینی، ژاپنی، آمریکایی و تایوانی این محصول را تولید کرده و روانه بازار می‌کنند؛ اما یکی از برندهایی که بیشتر کاربرد را در بازار ایران دارد، هایوین نام گرفته است. هایوین Hiwin یک برند چینی است که انواع ساپورت مهره بال اسکرو را با کدهای BGS12، BGS16، BGS20، BGS32 و BGS40 روانه بازار می‌کند. هریک از این نگه‌دارنده‌ها دارای قطرهای مختلفی هستند که باید به طور کامل در اطراف مهره قرار گرفته و فیکس شوند. جهت آشنایی با نحوه شماره گذاری بال اسکرو هایوین به لینک مشخص شده مراجعه فرمایید.

قیمت ساپورت مهره بال اسکرو

قیمت ساپورت مهره بال اسکرو

قیمت ساپورت مهره بال اسکرو معمولا بر اساس اندازه و جنس این ابزار تعیین می‌شود. به علاوه بر ند و کشور سازنده هم بر روی آن تاثیر دارد؛ اما در برخی موارد دیده می‌شود که افراد اقدام به عرضه محصولات باکیفیتی با نام برندهای مطرح می‌کنند که در نهایت ضرر خریدار را به دنبال دارد. ما در گروه پینیون، انواع ساپورت مهره بال اسکرو را به طور مستقیم وارد کرده و در بازار ایران عرضه می‌کنیم. کلیه محصولات ارائه شده در گروه پینیون دارای ضمانت اصالت کالا هستند و به همین دلیل خیال شما از بابت کیفیت آن‌ها راحت خواهد بود.

سوالات متداول

  • چگونه میتوان قطر مناسب ساپورت مهره بال اسکرو را تشخیص داد؟

شما باید با توجه به سایز بال اسکرو، این محصول را تهیه کنید. همچنین در زمان خرید ساپورت مهره بال اسکرو، باید از فروشنده بپرسید که این قطعه برای چه قطرهایی مناسب است تا بتوانید محصول مناسبی را خریداری کنید.

  • چگونه میتوان سفارش خرید بال اسکرو را در پینیون ثبت کرد؟

برای این کار می‌توانید فرم خرید را در سایت ما پر کرده و یا اینکه از طریق راه‌های ارتباطی مختلف، با کارشناسان فروش پینیون تماس بگیرید.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید