دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

خرید و قیمت یاتاقان بال اسکرو

یاتاقان بال اسکرو یکی از ابزارهای ضروری است که برای پشتیبانی از بال اسکرو و حفظ کارایی آن استفاده می‌شود. به همین دلیل است که خرید یاتاقان بال اسکرو باید حتما همزمان با خرید این محصول انجام شود تا بتواند بازدهی و کارایی آن را افزایش دهد. گروه پینیون عاملیت فروش انواع یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو با ضمانت اصالت کالا و قیمت مناسب است. برای خرید این محصول تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

فروش انواع یاتاقان بال اسکرو

یاتاقان بال اسکرو چیست؟

یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو معمولا در ابتدا و انتهای این ابزار گرفته و وظیفه پشتیبانی از آن را بر عهده دارد؛ به این معنا که وزن میله بال اسکرو و بارهای وارد بر آن را تحمل می‌کند و به این ترتیب از ایجاد لرزش، انحراف و لقی جلوگیری خواهد کرد. این قطعه، بال اسکرو را در موقعیتی مطلوب قرار می‌دهد و وظیفه اصلی آن ثابت نگه داشتن پیچ و جلوگیری از حرکت‌های عرضی و طولی آن است. استفاده از یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو در کنار ساپورت مهره بال اسکرو می‌تواند در نهایت بازدهی فرایند تبدیل حرکت دورانی به خطی را تا حد زیادی افزایش دهد.

ویژگی های یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو

یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو چه ویژگی هایی دارد

 • دارای طراحی فشرده برای نصب در مکان‌های باریک
 • دارای روغن‌کاری و تنظیم موقعیت مطلوب
 • فرایند نصب، تعمیر و نگهداری بسیار آسان
 • دارای پیچ و مهره‌های از پیش سوراخ شده برای مونتاژ سریع و آسان
 • ساخته شده از جنس فولاد ضد زنگ یا هیبرید سرامیکی
 • مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدن
 • دارای آبکاری کروم و کادمیوم
 • دارای مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی
 • قابلیت تحمل درجه بندی فشار بالا

انواع یاتاقان بال اسکرو

به طور کلی در زمان خرید یاتاقان بال اسکرو باید به نوع آن دقت کرده و مطمئن شوید که با بال اسکرو تناسب دارد. این قطعات معمولا حالت تماس زاویه ای دارند که زاویه تماس در آن‌ها برابر 60 درجه است و به صورت دوبلکس، تریپلکس و چهارگانه به فروش می‌رسند. علاوه بر این قطعاتی هم در بازار وجود دارند که به عنوان طرح کاتریج شناخته می‌شوند و در کنار یاتاقان، درزگیر و محفظه هم دارند.

در کنار این موارد، انواع یاتاقان بال اسکرو بر اساس قطر هم از یکدیگر متمایز می‌شوند. این نمره‌ها تعیین می‌کند که نگهدارنده در ابتدا یا انتهای میله قابل نصب است و قطر داخلی آن چقدر است؟ برای مثال ساپورت نگهدارنده بال اسکرو با نمره 16 معمولا با قطر داخلی 12 میلی‌متر تولید می‌شود.

انواع یاتاقان نگهدارنده از نظر جنس

همانطور که گفتیم خرید یاتاقان بال اسکرو در دو نوع فولادی و هیبریدی سرامیکی امکان پذیر است. نمونه‌هایی که از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند، در برابر خوردگی و مواد شیمیایی مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می‌دهند. همچنین قیمت بال اسکرو هیبریدی بیشتر از فولادی است؛ زیرا مزیت‌هایی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزیت های بال اسکرو هیبریدی نسبت به فولادی

 • امکان استفاده در مکان‌هایی با سرعت و شتاب بیشتر
 • دقت بالاتر در حین انجام کار
 • بالا بردن سختی
 • اصطکاک بسیار کم
 • ایجاد گرما و حرارت کمتر
 • دارای ضریب انبساط حرارتی کم
 • نداشتن نیاز به روغنکاری
 • دارای عمر عملیاتی بالاتر
 • مناسب برای استفاده در موتورهای الکتریکی و مواردی که نیاز به یاتاقان نارسانا دارند

کاربرد انواع یاتاقان بال اسکرو

در زمان خرید و استعلام قیمت یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو باید بدانید که چه نوع یاتاقانی نیاز دارید و با کاربردهای آن آشنا باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. در ادامه به بررسی کاربرد انواع یاتاقان بال اسکرو پرداخته‌ایم.

کاربرد انواع یاتاقان بال اسکرو

-کاربرد یاتاقان غلتکی استوانه ای

این نوع یاتاقان دارای غلتک‌هایی به شکل استوانه است که به صورت تاجدار ساخته شده‌اند تا غلظت تنش را به صورت قابل توجهی کاهش دهند. یاتاقان غلتکی استوانه ای می‌تواند به خوبی بارهای شعاعی و رانشی را در سطح بالا و متوسط تحمل کند.

-یاتاقان هیبریدی سرامیکی

همانند بلبرینگ هیبریدی سرامیکی از این نوع یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو هم در دماهای بالا استفاده می‌شود؛ زیرا حلقه‌های این محصول با توپ‌های سرامیکی از جنس Si3N4 ساخته شده اند که قابلیت تحمل دمایی بالایی را دارند. یاتاقان سرامیکی کنراد و تماس زاویه ای از اصلی‌ترین انواع یاتاقان بال اسکرو هیبریدی سرامیکی هستند.

-یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو کروی

یکی دیگر از انواع یاتاقان بال اسکرو حالت کروی دارد که می‌تواند بارهای شعاعی و محوری سنگین را به صورت متعادل پخش کرده و تحمل کند. این قطعه دارای ردیف‌های غلتکی دوگانه است که برای تطبیق انحراف شفت، در میان یک مسیر ورودی محدب و راهروی بیرونی مقعر قرار گرفته‌اند.

-یاتاقان های گردان

در صورتی که به دنبال قطعه ای برای تحمل همزمان بارهای محوری، شعاعی و لحظه ای هستید؛ پیشنهاد ما خرید یاتاقان بال اسکرو گردان است. این نوع از محصولات داخل محفظه یا روی شفت نصب نمی‌شوند و می‌توان آن‌ها را به صورت مستقیم و از طریق سوراخ‌های سطح نشیمن نصب کرد.

-یاتاقان مخروطی

از دیگر انواع یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو می‌توان به نوع مخروطی اشاره کرد که قطر آن‌ها در دو انتها متفاوت است و می‌توانند به خوبی بارهای محوری و شعاعی را تحمل کنند.

-یاتاقان های فوق دقیق

این نوع از یاتاقان بال اسکرو که به عنوان یاتاقان اسپیندل هم شناخته می‌شوند، دقت فوق العاده‌ای دارد و به همین دلیل در ابزارها و کاربردهای دقیق استفاده می‌شود. یاتاقان بال اسکرو فوق دقیق دارای درجه بندی‌های باکیفیتی بر روی سطح خود است که باعث می‌شوند بتواند در سرعت‌های بالا به صورت روان و آرام کار کند.

نحوه نصب یاتاقان بال اسکرو

در زمان نصب بال اسکرو، ابتدا باید یاتاقان مربوط به انتهای ثابت این قطعه را بر روی شفت قرار داده و با استفاده از واشرهای مسی شش گوش قفل کنیم. پس از آن، باید قسمت دیگر یاتاقان را که مربوط به ابتدای بال اسکرو است، با space ring قفل کرده و سپس سایر قطعات مونتاژشده را بر روی این مجموعه قرار دهیم. باید دقت کنید که در زمان خرید یاتاقان بال اسکرو باید محصولی را بخرید که با ابعاد این قطعه و باری که به آن وارد می‌شود، تناسب داشته باشد. برای کسب اطلاعات در رابطه با نحوه نصب بال اسکرو به لینک مشخص شده مراجعه فرمایید.

انواع یاتاقان بال اسکرو از نظر محل نصب

ممکن است در زمان خرید بال اسکرو با اصطلاحاتی مواجه شوید که معنای آن‌ها را ندانید. رایج‌ترین صطلاحاتی که در این مورد استفاده می‌شوند، عبارت‌اند از:

 • BK که در انتهای ثابت بال اسکرو نصب می‌شوند و دارای دو یاتاقان تماس زاویه ای برای توقف حرکت محوری و شعاعی هستند.
 • BF برای انتهای متحرک بال اسکرو استفاده می‌شود؛ به عبارت بهتر یک بلبرینگ ساده برای توقف حرکت شعاعی دارد و می‌تواند حرکت محوری را امکان‌پذیر کند.
 • FK که شباهت زیادی به BK دارد؛ اما از نظر شکل ظاهری متفاوت است.
 • FF که شباهت زیادی به BF دارد اما دارای شکل متفاوتی است.

باید بدانید که سری F در مواردی استفاده می‌شوند که نیاز به نصب بال اسکرو به صورت عمود بر صفحه باشد؛ اما سری B برای نصب بال اسکرو موازی با یک سطح استفاده می‌شوند.

قیمت یاتاقان بال اسکرو

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت یاتاقان بال اسکرو جنس آن است. همانطور که گفتیم نمونه‌های هیبریدی سرامیکی معمولا قیمت بالاتری دارند. علاوه بر این هرچه دقت و قابلیت تحمل بار در این محصول بالاتر برود، قیمت آن هم افزایش پیدا خواهد کرد. برای مثال قیمت خرید یاتاقان بال اسکرو فوق دقیق در مقایسه با سایر انواع بسیار بالاتر است.

خرید یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو از پینیون

استعلام قیمت و خرید انواع یاتاقان بال اسکرو از پینیون

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در خرید یاتاقان بال اسکرو در نظر داشته باشید، اصل بودن آن است. این محصولات معمولا از برند ‌هایوین تایوان هستند و کیفیت خوبی دارند. گروه پینیون امکان خرید یاتاقان بال اسکرو را با قیمت مناسب برای شما فراهم کرده و برای کلیه محصولات ضمانت اصالت کالا را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از هر جای ایران که هستید، سفارش خود را برای خرید این محصول ثبت کنید. همچنین برای خرید بال اسکرو هم می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • مزیت خرید یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو چیست؟

استفاده از یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو باعث افزایش دقت در حرکت خطی شده و می‌تواند با جلوگیری از ایجاد لقی، دقت عملکرد این ابزار را تا حد زیادی افزایش دهد.

 • تفاوت BF و BK در این محصولات چیست؟

در زمان خرید یاتاقان بال اسکرو ممکن است با اصطلاح BF و BK مواجه شوید که باید بدانید BK در انتهای ثابت بال اسکرو نصب می‌شود و BF در قسمت انتهای متحرک آن نصب خواهد شد.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید