دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

اینورتر ایرانی

اینورتر از جمله پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های امروزی است که با کاهش میزان مصرف انرژی در بسیاری از تجهیزات و لوازم الکترونیکی جهش بزرگی را در این صنعت به وجود آورده‌است. بسیاری از شرکت‌های ایرانی به این حوزه ورود کرده‌اند و با عرضه محصولاتی نظیر اینورتر ایرانی سطح جدیدی از کیفیت را ارائه می‌دهند. اینورتر یونیک و همچنین اینورتر آگر ازجمله برندهای باکیفیت و معتبر ایرانی هستند که در این حوزه فعالیت دارند. پینیون یک گروه بازرگانی می‌باشد که با هدف تامین قطعات مورد نیاز صنعت گران از جمله تامین انواع اینورتر از برندهای مختلف در کشور فعالیت می‌کند.

لوازم نصب اینورتر | تجهیزات افزایش راندمان اینورتر

کاربرد اینورتر ایرانی

اینورترهای ساخته‌شده در داخل کشور دارای حداقل استانداردهای مورد نیاز هستند و از نظر کارآیی با اینورترهای تولیدی برندهای معتبر خارجی رقابت می‌کنند. تقریبا باید گفت در هر سیستمی که نیاز به کنترل سرعت احساس می‌شود، چنین موتورهایی کارآیی دارند. اینورترهای صنعتی به طور کلی در تجهیزات و سیستم‌های فراوانی به کار گرفته می‌شوند. از ساده‌ترین و کوچکترین ابزارهای صنعتی تا پیشرفته‌ترین آن‌ها همگی ممکن است به چنین موتورهایی مجهز باشند. از تجهیزاتی نظیر اره برقی یا فرزها تا نمونه‌های مدرنی نظیر اسپلیت‌ها با به‌کارگیری اینورتر ایرانی کارآیی فوق‌العاده‌ای را از آن خود کرده‌اند.

از آنجایی‌که موتورهای اینورتر ایرانی قادر به استفاده در مجموعه‌های مختلفی هستند، کاربرد آن‌ها را در فضاهای مختلفی شاهد خواهیم بود. علاوه‌بر انواع متنوعی از تجهیزات و لوازم این موتورهای الکتریکی معمولا در محیط‌های کوچک و بزرگ، خانگی و صنعتی نیز به کار گرفته می‌شوند. همین مسئله طیف کارآیی‌های این موتورها را افزایش داده‌است.

معایب و مزایای ایتور تر ایرانی

مزایا و معایب اینورتر های صنعتی ایرانی

این سیستم‌ها به محض ورود به این حوزه تحول عظیمی را در جنبه‌های مختلفی شکل دادند که بیشترین اثرات آن در مصرف انرژی قابل مشاهده است. به سبب ایجاد نوسان الکتریکی در اینورترهای ایرانی این میزان مصرف تا حدود 70 درصد کاهش یافته‌است که رقم قابل‌ ملاحظه‌ای محسوب می‌شود. این اینورترها فصل جدیدی را در ایجاد تجهیزات هوشمند ایجاد کرده‌اند که پیش‌بینی و هدایت حرکت موتور را در دستور کار خود قرار می‌دهند. همچنین نیاز به خاموش و روشن کردن دائمی سیستم‌ها کاهش یافته‌است و از این نظر باید گفت اینورتر ایرانی در افزایش طول عمر سیستم‌های مختلف نقش بسزایی دارد.

از جمله معایب اینورتر ایرانی آن است که بر اساس گزارش‌ها، بسیاری از کاربران توان کمتری را نسبت به توان اعلام‌شده توسط کارخانه تولیدکننده شاهد بوده‌اند. در برخی نمونه‌های اینورتر نیز ممکن است هزینه‌های بالایی که برای دستیابی به یک کیفیت بهتر می‌پردازید مورد پسند نباشد.

نکات مهم در هنگام خرید اینورتر ایرانی

پیش از خرید اینورتر ایرانی همواره باید نکاتی مانند توان موتور را مدنظر قرار دهید. هر اندازه توان و قدرت این قبیل موتورها بیشتر باشد، عملکرد بهتری خواهند داشت. البته در ابتدا باید نیازهای خود را در نظر بگیرید و براساس آن‌ها برای خرید تصمیم‌گیری کنید؛ چراکه قیمت اینورتر ایرانی قدرتمند و حرفه‌ای به‌ مراتب بیشتر است و قادر به فعالیت‌های وسیعی است. در این صورت بهتر است از مدل‌های مناسب با خواسته های خود بهره بگیرید. فروش اینورتر ایرانی معمولا براساس نوع برند و مدل‌های متنوع تولیدشده انجام می‌شود. اینورتر زیمنس، یونیک و دلتا از جمله برندهای باکیفیت و حرفه‌ای در این حوزه هستند؛ با این حال بسیاری از برندهای ایرانی نظیر یونیک نیز مدل‌های قدرتمندی را عرضه کرده‌اند که مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار گرفته‌است.

معرفی انواع اینورتر یونیک و آگر

یونیک و آگر از جمله برندهای معتبر ایرانی هستند که با طراحی و تولید محصولات باکیفیت اعتماد بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرده‌اند. اینورتر های تولیدی این دو برند برای بسیاری از تجهیزات و مصارف صعنتی و همچنین خانگی به کار گرفته می‌شوند. اینورترهای ایرانی یونیک و آگر در دو مدل تک فاز و سه فاز تولید می‌شوند که برای کاربردهای سبک و سنگین اختصاصی شده‌اند. این اینورترها مجهز به ورودی‌های آنالوگ و دیجیتال هستند و امکاناتی نظیر تایمر و کانتر داخلی بسیار کارآمد محسوب می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر و یا خرید اینورتر یونیک و همچنین خرید اینورتر آگر به لینک های مشخص شده مراجعه فرمایید.

مشخصات فنی انواع اینورتر یونیک

مدل محدوده توان ولتاژ ورودی تغییرات فرکانس خروجی درجه حفاظتی تحمل اضافه بار
اینورتر یونیک مدل LX3100 18.5-30 KW سه فاز 380 404-0 54 %150
اینورتر یونیک مدل LX1100 0.75-4 KW سه فاز 220 400-0 54 %150
اینورتر یونیک مدل SLX1100 0.75-1.5 KW سه فاز 220 400-0 54 %150
اینورتر یونیک مدل LX3100 7.5-2.2 KW سه فاز 380 401-0 54 %150

مشخصات فنی انواع اینورتر آگر

مدل محدوده توان ولتاژ ورودی
اینورتر آگر سری NE100 ۲/۲ تا ۱۱۰ کیلووات تک فاز
اینورتر آگر سری NG100 ۲/۲ تا ۱۱۰ کیلووات تک فاز
اینورتر آگر سری NP100 ۷/۳ تا ۱۱۰ کیلووات سه فاز

قیمت اینورتر ایرانی

در ساخت اینورترهای ایرانی نیاز بازار داخلی کشور مدنظر قرار می‌گیرد و تولیدات متناسب با این نیازها انجام می‌شوند. از این رو با قاطعیت می‌توان گفت که درایوهای ایرانی با درایوهای خارجی از نظر کیفیت و کارایی برابری می‌کنند؛ زیرا مصرف‌کنندگان ایرانی در هنگام خرید درایو به دو پارامتر طول عمر بالا و قیمت مناسب توجه ویژه‌ای دارند. اینورترهای ایرانی در مقایسه با نمونه‌های خارجی قیمت مناسب‌تری خواهند داشت. در تعیین قیمت اینورترهای ایرانی باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. از جمله این عوامل که بر قیمت اینورتر ایرانی تاثیر می‌گذارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیلووات درایو
 • تک فاز یا سه فاز بودن
 • نوع برند
 • گارانتی اعلام‌شده توسط شرکت سازنده

بهترین درایو موتور ایرانی

اینورترهای ایرانی در مقایسه با رقبای خارجی خود چیزی کم ندارند و حتی در برخی قابلیت‌ها از خود عملکرد بهتری نشان می‌دهند. اینورترهای ایرانی در طیف وسیعی از کاربردها و برای موقعیت‌های مختلف به کار برده می‌شوند. از مهم‌ترین ویژگی‌های اینورترهای ایرانی تاثیر آن‌ها بر افزایش عمر موتور است. یکی از بهترین اینورترهای ایرانی، درایو موتور یونیک استنسون نام دارد. پینیون نمایندگی رسمی درایو موتور یونیک استنسون است و این محصولات را به طور مستقیم به بازار ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید اینورتر یونیک استنسون را با دو ورودی تک فاز یا سه فاز و فرکانس ورودی 50 هرتز خریداری کنید. این نوع اینورترها از فرکانس خروجی بین 0 تا 600  هرتز برخوردار هستند و امکان کنترل سرعت و گشتاور از قابلیت‌های آن‌هاست. در این نوع اینورتر دو ورودی آنالوگ، هفت ورودی دیجیتال و یک ورودی پالس فرکانس بالا تعبیه شده و شما می‌توانید آن را در سه نوع تک فاز سنگین کار، تک فاز سبک کار و سه فاز سنگین کار سفارش دهید.

برندهای مطرح اینورتر ایرانی

با توجه به گسترش نیاز بازار به اینورتر، برندهای ایرانی مختلفی در این زمینه فعالیت دارند که از مهمترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1- یونیک

یکی از به نام‌ترین برندهای تولید اینورتر ایرانی، برند یونیک است که از مهم‌ترین مشخصه‌های تولیدات آن، میتوان به کیفیت بالا و طراحی به‌روز محصولات اشاره کرد. اینورترهای یونیک تنوع بالایی دارند و می‌توان از آن‌ها هم برای کاربردهای خانگی و هم صنعتی استفاده کرد. اینورترهای یونیک به صورت سه فاز و تک فاز هستند و همچنین ورودی آن‌ها می‌تواند در دو حالت دیجیتال و آنالوگ باشد.

2- پرتو صنعت

پرتو صنعت از دیگر برندهای مطرح اینورتر ایرانی است که محصولات آن از نظر کیفیت و قیمت حرف اول را می‌زنند. حداکثر توان در اینورترهای پرتو صنعت برابر با 350 کیلو وات است و اغلب در صنایع بزرگ از محصولات این شرکت استفاده می‌کنند. یکپارچگی بدنه و استفاده از سیستم‌های خنک‌کنندگی مناسب از اصلی‌ترین ویژگی‌های این شرکت محسوب می‌شوند.

3- پنتاکس

پنتاکس یکی دیگر از تولیدکننده‌های اینورتر ایرانی برای مصارف خانگی و صنعتی است. اینورترهای ایرانی پنتاکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند و بر اساس جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا ساخته شده‌اند. از مهم‌ترین ویژگی‌های اینورتر پنتاکس، کم‌ترین میزان مصرف انرژی در آن‌هاست.

4- زیما

یکی از بهترین درایو موتورهای ایرانی محصولات برند زیماست که  بر اساس نیاز صنعتی بازار، درایوهای جریان متناوب تولید می‌کنند. از انواع درایوهای زیما می‌توان به درایوهای سری پمپی، درایوهای سری صنعتی، درایوهای سری لیفت و درایوهای سری لباسشویی اشاره کرد.

5- آگر الکترونیک

اینورترهای ساخت شرکت آگر الکترونیک از دیگر بهترین نمونه‌های اینورتر داخلی به شمار می‌آیند. از جمله تولیدات آگر الکترونیک می‌توان به اینورترهای با توان 2.2 کیلووات تا 110 کیلووات در مدل‌های AG100، AG110 و NG100 اشاره کرد. البته این شرکت در زمینه تولید اینورترهای با توان 132 کیلوبایت تا 400 کیلوبایت نیز فعالیت می‌کند.

6- اس بی تی الکتریک

از دیگر درایو موتورهای باکیفیت ایرانی می‌توان به محصولات شرکت اس بی تی الکتریک اشاره کرد. درایو موتورهای این شرکت در سه دسته کلی درایوهای گیرلس، گیربکس و تک فاز تقسیم بندی می‌شوند. این شرکت نوپا توانسته جایگاه خود را به‌سرعت در بازار داخلی و حتی بازار بین‌المللی ثابت کند.

تعمیرات درایو موتور ایرانی

احتمال خرابی درایو موتورهای ایرانی همانند نمونه‌های خارجی وجود دارد؛ ولی به دلیل آن که نمونه‌های ایرانی ساخت داخل هستند، در صورت نیاز به تعویض قطعات، به‌راحتی می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت. اگر در هنگام خرابی اینورتر هنوز از مدت ضمانت آن توسط شرکت سازنده نگذشته باشد، در صورت نیاز به تعویض آن را با یک دستگاه جدید جایگزین و یا قطعات خراب را تعویض می‌کنند. تعمیر درایو موتور ایرانی حتما باید توسط یک فرد متخصص و کاربلد انجام گیرد.

به طور کلی مراحل تعمیر درایو موتور ایرانی عبارت‌اند از:

 • در اولین مرحله باید مشکل را شناسایی کرد.
 • برای اطمینان از سلامت اتصالات و کابل‌ها، آن‌ها را بررسی می‌کنند.
 • به بررسی منابع تغذیه برق و ولتاژهای لازم برای درایو و موتور می‌پردازند.
 • در صورت خرابی ترانزیستورها یا IGBTها آن‌ها را تعویض می‌کنند.
 • در صورت خرابی حسگرهای مورداستفاده برای اندازه‌گیری دوران یا سرعت موتور، آن‌ها را تعویض می‌کنند.
 • سلامت مدارهای بازخورد مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 • اگر برنامه‌ریزی مدارهای کنترلی مشکل داشته باشد، آن‌ها را اصلاح می‌کنند.
 • پس از تعمیر درایو، آن را در محیط کنترل شده آزمایش می‌کنند.
 • تست‌های نهایی برای بررسی عملکرد درایو و موتور انجام می‌شود.

نصب اینورتر ایرانی

نصب و راه‌اندازی اینورترهای ایرانی بسیار آسان است، اما خودتان نمی‌توانید برای این کار اقدام کنید؛ چراکه این کار باید توسط یک فرد متخصص و با دانش کافی انجام گیرد. در صورت بروز کوچک‌ترین اشتباه احتمال برقی‌گرفتگی و یا خطرات جبران‌ناپذیر دیگری برای اپراتور وجود دارد. اینورترهای هر برندی دارای راهنمای نصب مربوط به خود هستند؛ اگر چه همه آن‌ها از یک قاعده کلی در هنگام نصب و راه‌اندازی پیروی می‌کنند و در برخی قسمت‌ها یا یکدیگر تفاوت جزئی دارند.

سخن آخر

اینورترهای ایرانی همچون برند یونیک توانسته‌اند به رقابت با معتبرترین تولیدکنندگان اینورتر در جهان بپردازند و موفق باشند. این اینورترها در فازهای یک و سه گانه تولید می‌شوند و بسیاری از نیازهای بازار را برطرف می‌کنند. این قبیل اینورترها در انواع بسیار متنوعی روانه بازار می‌شوند و معمولا در صنایع بسیاری به کار گرفته می‌شوند. گستره کارآیی‌های این محصولات بسیار وسیع است و مزایایی نظیر کاهش مصرف انرژی، امکان تغییرات سرعت و دورموتور و افزایش طول عمر تجهیزات را دارند. خرید اینورتر ایرانی از مراجع معتبر و نمایندگی‌های مجاز نظیر پینیون شما را از کیفیت و ماندگاری بالای تجهیزات مختلف آسوده خاطر خواهد کرد.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

3.2/5 - (4 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید