دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

روغن و گیریس شل

رویال داچ شل که معمولا با نام اختصاری شل شناخته می شود شرکتی هلندی-بریتانیایی است که در زمینه نفت و گاز و مشتقات آنها فعالیت می کند. شل یکی از 6 ابر شرکت دنیا در زمینه نفت خام و گاز طبیعی و همچنین ششمین کمپانی بزرگ دنیا و بزرگترین شرکت در سرتاسر اروپاست. گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون عاملیت فروش انواع روانکارهای صنعتی از جمله روغن و گیریس شل می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت از طریق شماره‌های ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰_۰۹۲۱۰۱۵۴۹۴۵ با ما تماس حاصل فرمایید.

گروه پینیون عاملیت فروش روغن و گریس شل

شرکت شل

نمایندگی های کمپانی گریس shell

کمپانی شل در بیش از 70 کشور نمایندگی فعال دارد. بزرگترین شرکت تا به آن در ایالات متحده از مهم‌ترین بنگاه‌های اقتصادی آمریکا به شمار می‌آید. که مسئولیت مدیریت دارایی‌های این شرکت در ایالات متحده را بر عهده دارد. ریشه‌های تاسیس رویال داچ شل به سال 1890 باز می‌گردد که جین باپتیست و هنری دیتردینگ اقدام به تاسیس این شرکت در هلند نمودند. شعبه بریتانیایی نیز در سال 1897 توسط مارکوس ساموئل بنیان گذارده شد. در سال 1907 با ادغام دو ابرشرکت رویال داچ و کمپانی شل شرکت بزرگ رویال داچ شل شکل گرفت.

از نظر عملیات اجرایی، فعالیت‌های شرکت رویال داچ شل به چهار گروه عمده تقسیم می‌شوند:

1-بخش بالادستی بین المللی

2-بخش پایین دستی

3-بخش بالادستی آمریکا

4-بخش پروژه‌ها و فناوری

وظایف بخش های شل

بخش بالادستی بین المللی مدیریت پروژه‌های خارج از آمریکا را بر عهده دارد و وظیفه آن اکتشاف و استخراج نفت و گاز از میادین نفت خیز و انتقال آن‌هاست. بخش پایین دستی شل مدیریت توزیع، بازاریابی و مدیریت کارخانه‌های تولید فرآورده‌ها و مشتقات نفتی و شیمیایی را بر عهده دارد. همچنین مسئول ساخت پالایشگاه‌ها، کارخانجات و احداث خطوط لوله انتقال نفت و گاز است. بخش بالادستی امریکا مدیریت پروژه‌های نفت و گاز در آمریکای شمالی و جنوبی را بر عهده دارد. بخش پروژه‌ها و فناوری مسئول مدیریت تحویل پروژه‌های بزرگ و نظارت بر کلیه مراکز تحقیقاتی مواد شیمیایی و انرژی‌های جدید در سراسر جهان است.

محصولات و فرآورده های شل

حوزه فعالیت‌های شرکت شل بسیار گسترده بوده و تمام زنجیره صنایع نفت و گاز را در بر می‌گیرد، از عملیات اکتشاف و استخراج نفت خام و گاز طبیعی تا پالایش، انتقال و توزیع فرآورده‌های نفتی و تولید محصولات پتروشیمی و مواد شیمیایی. اما از مهم‌ترین تولیدات این کمپانی بزرگ، روغن‌ها و روانکار‌های صنعتی هستند، که در بیش از 100 کشور توزیع می‌شوند. روانکارها ماده ای هستند که به منظور حفظ و اطمینان از عملکرد ماشین آلات به کار گرفته می‌شوند.

توصیف کار آن‌ها به شرح زیر است:

به کار‌گیری برخی مواد روغنی یا گریسی به منظور تقلیل سایش.

همچنین روان کننده‌های متشکل از روغن حاوی افزودنی‌هایی هستند که خواص آن‌ها را تقویت، افزایش و یا کاهش می‌دهد.

روانکارها و گریس شل جزو با کیفیت‌ترین تولیدات این صنعت محسوب می‌شوند.

تعدادی از محصولات این شرکت در این زمینه به شرح زیر است:

روغن موتور هلیکس شل

روغن موتور بایک ادونس

روغن موتور تراک اسپشیال ریمولا

گریس نسوز برای صنایع فولادی و انواع برندهای روغن‌ صنعتی برای مایعات انتقال، روغن موتور، روغن دنده‌ای و روغن‌های هیدرولیکی همچنین روان کننده‌های مصنوعی، روغن‌های انتقال حرارت، روغن پمپ وکیوم، روغن توربین‌های صنعتی و سیلندر بخار… مناسب است.

انواع گریس شل

گریس شل انواع مختلفی دارد و در سه دسته گریس آلوانیا شل، گریس گدوس شل و گریس اسپیراکس شل دسته بندی می‌شود. استفاده از انواع گریس شل می‌تواند اصطکاک بین سطوح را کاهش دهد و همچنین باعث کاهش جذب ذرات معلق، فرسایش و رسوبات شود. انواع گریس شل شامل روغن، صابون باکیفیت و افزودنی‌ها هستند. مطلب دیگری که لازم است بدانید این است که گریس شل درجه‌های مختلفی دارد و آن را به صورت انواع صابون‌های کلسیم، سدیم، لیتیوم، آلومینیوم و موارد دیگر تولید می‌کنند.

انواع گریس آلوانیا شل

مهمترین انواع گریس آلوانیا شل عبارتند از:

1- گریس شل آلوانیا EP0

این نوع گریس شل به رنگ قهوه‌ای است و در ساخت آن از مواد افزودنی فشار قوی EP و صابون لیتیم استفاده کرده‌اند. گریس EP0 در ساخت وسایل نقلیه سنگین کاربرد دارد. از مهم‌ترین مزایای گریس شل آلوانیا EP0 می‌توان به توانایی عملکرد فشار شدید، روانکاری خوب در دماهای بالا و خاصیت باربری بالا اشاره کرد.

2- گریس شل آلوانیا EP2

در تولید گریس شل آلوانیا EP2 روغن‌های معدنی ویسکوزیته بالا و غلیظ کننده صابونی بدون سرب را ترکیب می‌کنند. این نوع گریس شل در روانکاری قطعات مختلف، انواع دنده‌ها و بلبرینگ‌ها به کار برده می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های گریس شل EP2 می‌توان به مقاومت آن در برابر آب، برخورداری از ظرفیت بالا در برابر تحمل فشار زیاد و حفاظت از قطعات اشاره کرد.

3- گریس شل آلوانیا RL3

در تولید این نوع گریس شل چند منظوره و صنعتی از صابون ضخیم کننده لیتیم هیدروکسیتارات با مواد افزودنی استفاده می‌کنند. روانکار RL3  در یاتاقان‌های پمپ آب، یاتاقان‌های موتور الکتریکی و یاتاقان‌های مهر و موم شده به کار برده می‌شود. مهم‌ترین مزایای گریس شل آلوانیا RL3 مواردی چون پایداری بالای اکسیداسیون، ممانعت از تشکیل رسوب و لجن و پایداری مکانیکی عالی هستند.

4- گریس شل آلوانیا EP00

این نوع گریس شل آلوانیا به رنگ قهوه‌ای است و تولید آن با استفاده از افزودنی صابون 12- هیدروکسی استئارات لیتیوم و غلیظ کننده غنی شده با افزودنی‌های فشار شدید انجام می‌گیرد. موارد کاربرد EP00 در تجهیزات سنگین تحت بار شدید و تجهیزات ساخت و ساز است. از جمله ویژگی‌های این نوع گریس شل آلوانیا می‌توان به افزایش مقاومت در برابر خوردگی و افزایش خواص حمل بار اشاره کرد. مزایای EP00 شامل عملکرد فشار بالا، خاصیت غیر رسوب و موجود در شش درجه NLGL از 000 تا 3 درجه می‌شود.

5- گریس شل آلوانیا EP3

برای ساخت گریس شل آلوانیا EP3 روغن‌های معدنی ویسکوزیته بالا و غلیظ کننده صابونی بدون سرب را با یکدیگر ترکیب می‌کنند. در روانکاری قطعات متحرک، بلبرینگ‌ها و انواع دنده‌ها از آن استفاده می‌‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های گریس شل آلوانیا می‌توان به توانایی عملکرد در فشار شدید، افزایش خاصیت باربری و خاصیت ضد زنگ و ضد خوردگی آن اشاره کرد.

6- گریس شل آلوانیا WR1

این نوع گریس شل به دلیل کیفیت بسیار بالای خود، کاربردهای زیادی دارد. این گریس چند پریمیوم می‌تواند در بازه دمایی -20 تا 130 درجه سانتی گراد به کار برده شود. مهم‌ترین ویژگی‌های WR1 عبارتند از:

 • طول عمر بالا
 • مقاوم در برابر آب
 • مقاوم در برابر سایش و خوردگی
 • تحمل فشار بالا
 • کارایی بالا
 • مقاوم در برابر اکسیداسیون

7- گریس شل آلوانیا WR2

گریس شل آلوانیا WR2 را بر اساس ترکیب کلسیم و لیتیوم فرموله کرده‌اند. این نوع گریس آلوانیا به رنگ قهوه‌ای است و کاربردهای فراوانی دارد. از مهم‌ترین مزایای گریس شل WR2 عبارت‌اند از:

 • عمر طولانی
 • مقاومت در برابر آب و اکسیداسیون
 • تحمل فشار بالا
 • کارایی مناسب در دماهای مختلف

8- گریس شل آلوانیا GL00

این نوع گریس شل با پایه صابون لیتیم و به رنگ قهوه‌ای است. همچنین در بازه دمایی -20 تا 130 درجه کاربرد دارد. GL00 در یاتاقان‌های پمپ آب، یاتاقان‌های موتور الکتریکی، نورد و یاتاقان مهر و موم شده به کار برده می‌شود. مزایای گریس شل آلوانیا GL00 عبارت‌اند از:

 • مقاومت در برابر فشار
 • مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی
 • جلوگیری از تشکیل رسوب

9- گریس شل آلوانیا RL2

RL2 از انواع گریس پایه صابون لیتیوم هیدروکسیت است که رنگی قهوه‌ای دارد. در انواع بلبرینگ‌ها و یاتاقان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و تا دمای +130 درجه سانتی گراد کارایی دارد. مهم‌ترین ویژگی‌های گریس شل آلوانیا RL2 عبارت‌اند از:

 • مقاوم در برابر آب و اکسیداسیون
 • عمر بالا
 • توانایی محافظت از قطعات
 • مقاوم در برابر خوردگی و سایش

10- گریس شل آلوانیا RL1

RL1 بر پایه غلیظ ‌کننده صابون لیتیوم هیدروکسی استئارات است و در بلبرینگ موتور الکتریکی و بلبرینگ پمپ آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گریس چند منظوره در برابر سایش و خوردگی مقاوم است و عمر بالایی دارد. از دیگر ویژگی‌های آن محافظت در برابر قطعات  و مقاومت در برابر آب و اکسیداسیون است.

انواع گریس گدوس شل

پرکاربردترین گریس‌های گدوس شل عبارتند از:

– گریس شل گدوس GL205

از این نوع گریس شل با کیفیت بالا به طور گسترده در صنایع مختلف استفاده می‌کنند و بیشترین کاربرد آن برای چرخ دنده‌هاست. از مهم‌ترین ویژگی‌های GL205 می‌توان به بازدهی بالا، مقاومت برشی و ارتعاشی عالی، محافظت در برابر فرسایش و فاقد حلال و سرب بودن آن اشاره کرد.

– گریس شل گدوس S2V220

این نوع گریس چند منظوره در دسته روغن‌های صابونی لیتیم هیدروکسی غلیظ و روغن‌هایی با شاخص ویسکوزیته بالا قرار دارد. برای روغن کاری با دمای پایین و برای گریس دنده فشار شدید در دمای محیط از S2V220 استفاده می‌کنند. مقاومت در برابر بارهای سنگین به دلیل مواد افزودنی فشار قوی از ویژگی‌های این گریس است. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به پایداری مکانیکی بهبودیافته، توانایی محافظت از سطح یاتاقان حتی در تماس آب با گریس اشاره کرد.

– گریس شل گدوس S2V1003

این نوع گریس در برابر سایش و چربی‌ها مقاومت زیادی دارد. همچنین می‌تواند کارایی سیستم را به خوبی را حفظ کند. در ساخت این گریس، صابون لیتیوم هیدروکسی را با مواد افزودنی ضد اکسیدان و ضد زنگ ترکیب می‌کنند. S2V1003 در برابر خوردگی مقاومت بسیار خوبی دارد.

– گریس شل گدوس S3V460d3

این نوع گریس را با ترکیب کردن سنگین روغن‌های پایه معدنی با گرانروی بالا، صابون لیتیوم و مواد افزودنی تولید می‌کنند. مهم‌ترین کاربرد آن برای روغن‌کاری یاتاقان‌ها و قطعات سنگین است. ثبات مکانیکی بالا در شرایط ارتعاشی و مقاومت بالای دمایی از ویژگی‌های گریس شل گدوس S3V460d3 است.

گریس اسپیراکس شل

در ساخت گریس اسپیراکس شل، مایعات و مواد افزودنی پیشرفته را با یکدیگر ترکیب می‌کنند. این محصول به دلیل کیفیت بالای خود، کاربرد گسترده‌ای دارد. برای روانکاری یاتاقان‌ها، چرخ‌دنده‌های مارپیچ و چرخ دنده‌های صنعتی پیشرفته از گریس اسپیراکس استفاده می‌کنند. مهم‌ترین مزایای آن عبارت‌اند از:

 • کمک به کاهش سایش قطعات
 • عمر طولانی
 • حفظ عملکرد تجهیزات

جدول مشخصات انواع گریس شل

نام محصول

درجه گریس

قیمت سطل 20 لیتر

قیمت بشکه 209 لیتر

GADUS S2 V 220

00

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 220AC

00

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 220

0

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 220AC

0

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 220AD

0

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S3 V 220C

1

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 100

1

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S5 V 100

1

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 220AC

1

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 100

2

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S5 V 100

2

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 220AC

2

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 100

3

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 220AC

3

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 220AC

4

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

GADUS S2 V 220AC

5

تماس بگیرید.

تماس بگیرید.

قیمت و خرید فروش روغن شل (shell)

شل، برترین تأمین کننده روانکار صنعتی در سطح جهان است که روان کننده‌های پیشرو در بازار را به مصرف‌کنندگان بیش از 100 کشور جهان عرضه می‌کند. این کمپانی در زمینه محصولات خود، باعث شکل گیری یک بینش تکنولوژیکی در سطح جهان شده و بهترین فرمولاسیون را برای وسیله نقلیه شما ارائه می‌دهد. امروزه وسایل نقلیه موتوری به روغنی نیاز دارند که با تقاضاهای متغیر آن‌ها همگام باشد و عملکرد و عمر موتور را بهبود ببخشد. به همین دلیل است که کمپانی شل فناوری PurePlus، روشی کاملاً جدید را برای تولید روغن پایه، مؤلفه اصلی روغن موتور، ابداع کرده است. اولترا هلیکس شل با فناوری PurePlus اولین روغن موتور مصنوعی است که از گاز طبیعی طراحی شده و به ماندگاری و عمر طولانی مدت موتور کمک می‌کند. شما می‌توانید برای مشاهده مشخصات و قیمت گریس نسوز به صفحه مشخص شده مراجعه نمایید.

فناوری PurePlus کمپانی شل فرآیندی انقلابی است که گاز طبیعی را به روغن پایه کریستالی شفاف تبدیل می‌کند و تقریباً هیچ یک از ناخالصی‌های موجود در نفت خام را ندارد. روغن پایه تقریباً 75-90٪ روغن موتور را تشکیل می‌دهد و بنابراین این یک تغییر قابل توجه در ترکیبات روغن موتور است. این فناوری در اصل، روغن پایه‌ای را تولید می‌کند که باعث افزایش ویسکوزیته، کاهش اصطکاک و بهبود عملکرد موتور در مقایسه با روغن‌های پایه سنتی می‌شود. این بدان معنی است که به افزایش عمر موتور، کاهش هزینه‌های نگهداری، کاهش مصرف روغن، افزایش مصرف سوخت و نظافت بهتر موتور کمک می‌کند.

انتخاب و خرید گریس شل (shell)

کمپانی هلندی _ بریتانیایی شل (shell) از جمله شرکت‌های مطرحی است که محصولات نفتی آن به خصوص گریس ها و روغن های شل، به واسطه ویژگی‌های منحصر به فرد خود، به وفور مورد توجه و مصرف قرار گرفته‌اند. اما نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است، انتخاب صحیح روغن‌های این کمپانی جهت خرید است، خصوصاً که تعداد روغن‌ های تقلبی شل (shell) در بازار افزایش یافته و هر گونه سهل انگاری در هنگام انتخاب و خرید، صدمات و خسارات جبران ناپذیری را به موتور وسیله نقلیه یا دستگاه شما وارد نموده و از عمر مفید آن‌ها می‌کاهد. روغن اصل و مرغوب برند شل (shell) از اصطکاک پایین و ویسکوزیته بالایی برخوردار است و قادر است که قطعات دوار و متحرک موتور وسیله نقلیه شما را به نحو احسن روانکاری کند؛ که خوشبختانه گروه بازرگانی پینیون مفتخر است که جدیدترین و باکیفیت ترین روغن‌های ارائه شده کمپانی شل را همراه با گواهی اصالت کالا، به مشتریان عزیز خود در سراسر ایران عرضه نماید.

قیمت روغن شل (shell)

گریس شل (shell) فرآورده‌ای وابسته به نفت و گاز یا مشتقات این دو است، از این رو قیمت آن در بازار متغیر بوده و طیف ثابتی را در بر نمی‌گیرد و همواره تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار خواهد داشت که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

روغن شل

عوامل مؤثر بر قیمت روغن شل (shell)

نوسانات قیمت نفت و گاز

نوسات قیمت ارز و دلار

قوانین عرضه و تقاضا

ترکیبی از تقاضای پایدار و تولید بیش از حد، فشار زیادی را بر قیمت نفت و به طبع آن قیمت گریس شل وارد کرده است.

شرایط احتمالی موقتی

(همانند تحریم، شیوع ویروس کرونا)

بلایای طبیعی

وقوع چنین حوادثی، به طور بالقوه، تولید را مختل و میزان عرضه را کاهش داده و در نتیجه، همه قیمت گذاری‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

هزینه‌های تولید و حمل و نقل

این هزینه‌ها بر قیمت‌‌ها و همچنین ظرفیت ذخیره سازی تأثیر می‌گذارد. از طرفی اگرچه تأثیر کمتری دارد، اما جهت گیری نرخ بهره نیز می‌تواند بر قیمت روغن‌های شل (shell) تأثیر بگذارد.

بی ثباتی سیاسی

بی ثباتی سیاسی می‌تواند بر عرضه تأثیر گذاشته و موجب افزایش قیمت شود.

مالیات کربن

اگر مالیات کربن اعمال شود، ارزش محصولات نفتی از جمله روغن ها و گریس ها را بسیار افزایش می‌دهد و گزینه‌های جایگزین را ارزانتر و جذاب‌تر می‌کند.

افزایش هزینه های استخراج

با تمام شدن منابع نفتی جهان، شرکت‌ها مجبور هستند نفت را از زیر زمین‌های عمیق تر استخراج کنند. این افزایش هزینه های استخراج در نهایت باعث افزایش هزینه تولید روغن‌های وابسته به نفت از جمله روغن شل خواهد شد.

کاربرد مدل
روغن دنده صنعتی اومالا (Omala) و تیولا (Tivela)
روغن هیدرولیک و کمک فنر تلوس (Tellus)، تلوس اس (Tellus S) و تلوس دنتاکس (Tellus Dentax)
روغن مخصوص صنایع هوایی آئرو شل (Aero shell)
روغن کمپرسور کورنا (Corena)، کمپتلا (Comptella) و مادرلا (Madrela)
روغن مخصوص بیرینگ های صنعتی/ روغن دنده صنعتی / روغن گردشی مورلینا (Morlina)
روغن گردشی دلیما (Delima)
روغن ترانس های صنعتی و صنایع برق دیالا (Diala)، دیالا اِی (Diala A)، دیالا بی (Diala B) ، دیالا دی (Diala D)، دیالا دی ایکس (Diala DX)
روغن موتور گازی / روغن موتور دریایی مایسلا (Mysella)
روغن انتقال حرارت ترمیا (Thermia)، ولووتا (Voluta) و کاسیدا (Cassida)
روغن کمپرسورهای خنک کننده کلاووس (Clavus)
روغن موتور دریایی آرجینا (Argina)، الکسیا (Alexia)، ریمولا (Rimula)، ملینا (Melina) و گادینیا (Gadinia)
روغن موتور دیزلی (مخصوص ماشین آلات سنگین) ریمولا (Rimula)، روتلا (Rotella)
روغن موتور بنزینی روغن موتور هلیکس (Helix)، اولترا هلیکس (Helix Ultra)، سوپر اولترا هلیکس (Helix Super Ultra)، سوپر هلیکس (Helix Super) و سوپر پلاس هلیکس (Helix Super Plus)
روغن توربین توربو تی (Turbo T)، توربو جی تی (Turbo GT)
روغن محافظ فسوس (Fesus)، انسیس فلوئید (Ensis Fluid)، کالیبریشن فلوئید (Calibration Fluid)
روغن ماشین افزار تونا اس (Tonna S)، تونا اس ام (Tonna S M)، تونا تی (Tonna T)، تونا تی ایکس (Tonna TX)

نمایندگی فروش گریس شل (shell) در ایران

تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران، در درجه اول متوجه شرکت‌هایی است که معاملات خاصی با ایران انجام می‌دهند‌ و همین موضوع بر اقتصاد ایران نیز تأثیر منفی گذاشته است. از جمله این شرکت‌ها، کمپانی شل (shell) است، که علی رغم کاهش تحریم‌های بین المللی ایران در حوزه نفت و گاز (ژانویه سال 2016) از ایجاد نمایندگی و حضور کارشناسان این کمپانی در ایران خودداری نموده و از طرفی دیگر، خرید نفت خام از جمهوری اسلامی را متوقف ساخته است.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید