دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

بلبرینگ موتور الکتریکی

موتورهای الکتریکی در صنعت نقش اساسی را ایفا می‎‌کنند. کاربرد اصلی موتورهای الکتریکی، انرژی الکتریکی را ابتدا به انرژی مغناطیسی و سپس به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کنند. در همه‌ی موتورهای الکتریکی برای جلوگیری از سرصدای زیاد موتور و همچنین روان کردن کار از بلبرینگ موتورالکتریکی استفاده می‌شود. پینیون یکی از نمایندگی های معتبر در زمینه فروش بلبرینگ صنعتی در ایران است که تمامی محصولات خود را با ضمانت اصالت کالا به فروش می‌رساند. برای مشاوره و یا استعلام قیمت بلبرینگ موتور الکتریکی با ما تماس بگیرید.

فروش انواع بلبرینگ سرامیکی موتورالکتریکی

جرقه الکتریکی در بلبرینگ موتور الکتریکی

وقتی یک جریان سرگردان (نشتی) در یک موتور الکتریکی، از بیرینگ‌ها به عنوان مسیری برای عبور به زمین استفاده می‌کند، این پدید باعث ایجاد خرابی در بیرینگ‌ها می‌شود که به جرقه الکتریکی (Electric Arc) معروف است. اصلی‌ترین علت خرابی بلبرینگ‌های موتور الکتریکی بخاطر عدم تقارن در مدار مغناطیسی موتور، کابل های برق بدون پوشش و درایور سوئیچ تغییر فرکانس، می باشد. وقتی جریانی الکتریکی عبور می‌کند و یا جرقه ای درون بیرینگ ها رخ می‌دهد، می‌تواند سطوح برجسته عرضی و یا ناهمواری‌های موجی شکلی را بر راهگاه بیرینگ‌ها ایجاد کند و همچنین حفره‌ها و چاله‌هایی را بر روی المان‌های غلتان آن‌ها به وجود می آورد.

جرقه زدن در بلبرینگ موتور الکتریکی باعث تغییر رنگ راه گاه‌ها و المان‌های غلتان به تیره و خاکستری تیره می شود. دمای ناشی از جرقه جریان الکتریکی باعث افزایش دمای بیرینگ‌ها و در این صورت کاهش عمر سیستم روغن کاری و تیره شدن رنگ گیریس به سرعت می‌شود. زمانی که خرابی بیرینگ‌ها شروع می‌شود، ارتعاش زیاد موجب ایجاد دما، بالابردن سطح صدا و کاهش اثرگذاری روغن یا گریس می‌شود که همه این موارد به کاهش عمر کاری بیرینگ‌ها سرعت می‌بخشد. پدیده جرقه الکتریکی به علت اختلاف پتانسیل بین شفت و هوزینگ بیرینگ‌ها اتفاق می‌افتد. حتی اختلاف بسیار ناچیز پتانسیل می‌تواند این پدید را موجب شود. برای جلوگیری جریان الکتریکی از جرقه زدن درون بیرینگ ها، هر دو هوزینگ و خود بیرینگ ها باید عایق شوند.

  ceramic-bearing

بهترین بلبرینگ موتور الکتریکی

هیبرید بیرینگ‌ها یا بلبرینگ سرامیکی، شامل حلقه‌های استیل و المان‌های غلتان با جنس سیلیکون نیترید (Si3N4) می باشند. بدین خاطر که سیلیکون نیترید‌ها مقاوت بالایی دارند، آن‌ها می‌توانند عایقی الکتریکی در هردو موتور AC و یا موتور DC باشند. به علاوه این بیرینگ‌ها قابلیت سرعت‌های بالاتر را دارند و در مقایسه با نوع استیل آن‌ها عمر کاری بیشتری را در اکثر کاربرد‌ها دارا می باشند. چگالی بیرینگ‌های سیلیکون نیترید 40 درصد چگالی استیل می‌باشد و بدین خاطر که المان‌های غلتان آن‌ها وزن کمتری دارند، اینرسی کمتری را دارا هستند.

تاثیر بلبرینگ سرامیکی درالکترو موتور‌ها

این امر موجب کاهش آسیب در شروع حرکت و یا توقف بلبرینگ موتور الکتریکی و همچنین به شکل موثری کاهش اصطکاک در سرعت‌های بالا می‌شود. اصطکاک کمتر به معنی خنک تر بودن در حین عملکرد و در نتیجه عمر روغن کاری بیشتر است. در نتیجه بیرینگ‌ هیبرید برای عملکرد در سرعت بالا مناسب میباشند. در این بیرینگ‌ها در صورتی که میزان روغن یا گریس یه دلایلی کافی نباشد، تهدیدی بر سایش و لکه دار شدن بین استیل و سیلیکون نیترید وجود ندارد. همچنین ضریب اصطکاک بین استیل و سیلیکون نیترید پایین می‌باشد. سیلیکون نیترید سختی و مدول الاستیسیته بالاتری نسبت به استیل دارد. این به معنای افزایش مقاومت در برابر سایش و استحکام و عمر کاری بالا در شرایط بد محیطی می‌باشد. المان غلتان سیلیکون نیترید انبساط دمایی کمتری نسبت به ساچمه استیل با اندازه مشابه دارند. این به معنای عملکرد بهتر در دماهای بالاتر و دقت بیشتر در کنترل پیش بار می‌باشد.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید