دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

بلبرینگ خطی (یاتاقان خطی)

گروه پینیون در زمینه تامین و فروش انواع بلبرینگ صنعتی از جمله بلبرینگ خطی در ایران فعالیت دارد. یاتاقان های حرکت خطی، وظیفه هدایت حرکت خطی را دارند همچنین جهت کاهش سایش حداقلی دارای ساختاری برای تحمل نیروها و هدایت خطی آن ها به طور همزمان هستند. بیرنگ خطی یک سیستم بلوک و ریل می باشند، که به پشتیبانی از حرکت مورد استفاده در کار، کمک می کنند. برای مشاوره، خرید و یا استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

فروش بلبرینگ های خطی در گروه بازرگانی پینیون

کارکرد بلبرینگ خطی چگونه است؟

سیستم بلبرینگ خطی از دو قسمت تشکیل شده است: بلوک خطی و ریل خطی. بلوک به موازات ریل (که در کنار ریل، صفحه قرار گرفته است) حرکت می کند. حرکت بلوک به صورت رفت و برگشتی در مسیر مستقیم ریل می باشد. برای پشتیبانی از حرکت جزء خاصی از اجزای متحرک، این جز بر روی بلوک نصب می شود. این حرکت توسط گردش بلبرینگ داخل بلوک که با ریل در تماس است، ایجاد می شود. بلبرینگ خطی به چهار دسته تقسیم می شوند:

بلبرینگ تماس لغزشی خطی

بلبرینگ تماس لغزشی خطی، قدیمی ترین، ساده ترین و ارزان ترین نوع بوده و هنوز دارای رنج کاربرد گسترده ای هستند. به طور کلی، تمام بلبرینگ خطی تماس لغزشی، دارای ضریب اصطکاک بزرگتر از سایر یاتاقان هستند و به همین دلیل، استفاده از این نوع ریل ها برای شرکت ها در کاربرد هایی با دقت یا سرعت بالا دشوار است.  همچنین این مشکل بزرگ باعث می شود که طراحی و پیش بینی طول عمر دقیق برای گایدهای خطی دشوار شود.

    sliding linear guide

یاتاقان غلتشی خطی

یاتاقان خطی غلتشی به عنوان پر کاربردترین نوع گاید خطی با نام عامیانه ریل و واگن شناخته می شود، با استفاده از غلطتک (از جمله ساچمه های کروی و استوانه ای و …) که بین دو سطح متحرک قرار می گیرد، ضریب اصطکاک را کاهش می­ دهند. به علت همین برتری نسبت به یاتاقان غلتشی و همچنین قابلیت دسترسی آسان آن ها، این نوع از بلبرینگ خطی جایگاه خوبی در تمام کاربردهایی که نیاز به دقت بالای حرکتی، کنترل دقیق تر، ظرافت بیشتر و سرعت بالا دارند، پیدا کرده اند. طیف وسیعی از آپشن ها برای سفارشی کردن این بلوک وجود دارد، یکی دیگر از دلایل این است که عموما انتخاب بهتری نسبت به نوع لغزشی می باشد.

linear motion guides

یاتاقان هیدرواستاتیک یا هوایی خطی

هنگامی که دقت های بسیار بالا و یا عملکردهای بی صدا و آرام مد نظر باشد، معمولاً راهنماهای خطی‌ای که هیچ گونه تماس مکانیکی بین قطعات آن ها نباشد، انتخاب می­ شوند. در این نوع از بلبرینگ خطی با استفاده از فشار سیال اعمال شده بین دو سطح متحرک، یکی از آن ها به صورت شناور در می آید. بسته به سیال استفاده شده و میزان فشار آن، این یاتاقان ها به 2 دسته هیدرواستاتیک و هوایی تقسیم بندی می شوند. اگرچه این یاتاقان‌ها برای موارد خاص، بسیار سودمند هستند ولی معمولا پرهزینه هستند و تولید آن ها نیز مشکل است. همچنین بکار بردن آن ها نیازمند لوازم جانبی گران قیمت است.

hydrostatic linear bearing

بلبرینگ خطی مغناطیسی (Magnetic linear bearings)

عملکرد این نوع از یاتاقان خطی همانند بلبرینگ خطی هیدرو استاتیک است با این تفاوت که بجای فشار سیال از نیروی الکترومغناطیس استفاده می­ شود. معمولا استفاده از نیروی الکترومغناطیس دارای هزینه است و از نظر مصرف انرژی دارای صرفه اقتصادی نمی باشد.  این نوع از یاتاقان های خطی دارای کاربردهای محدودی هستند.

magnetic linear slides  

 

یاتاقان خطی در چه صنایعی مورد استفاده قرار می گیرند؟

طیف گسترده ای از صنایع از بلبرینگ خطی برای برنامه های کاربردی خود استفاده می کنند. بلبرینگ های خطی برای حرکت یک میز ماشینکاری در جهت X یا Y مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد هایی که به ظرافت بالا و قابلیت های دقیق نیاز دارند، از گایدهای خطی با دقت بالا استفاده می کنند. بلبرینگ خطی در ساخت مدول خطی در کاربرد شکل زیر، هر میز از یاتاقان خطی برای موقعیت یابی استفاده می کند. دلیل استفاده ماشین آلات از گایدهای خطی، توانایی آنها در مدیریت افزایش دما و تغییرات سریع سیستم می باشد. کاربرد بلبرینگ خطی   گایدهای خطی برای حمل آسان محصولات سنگین استفاده می شود. به شکل زیر توجه کنید. حرکت اجسام سنگین با گاید خطی در شکل زیر، از گایدهای خطی برای کمک در ایجاد حرکاتی برای ربات جابجایی بار استفاده شده است. بلبرینگ خطی در حرکت ربات

فروش بلبرینگ خطی

خرید بلبرینگ خطی به صورت اینترنتی و حضوری وجود دارد. پینیون نیز به صورت ارسال فرم سفارش و یا به صورت اینترنتی در زمینه فروش بیرینگ خطی فعالیت دارد. برای خرید و یا استعلام قیمت انواع یاتاقان خطی با شماره های ما تماس بگیرید و یا فرم سفارش محصول را برای ما ارسال کنید تا مشاوران و متخصصان ما با شما تماس بگیریند.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید