تاریخچه بلبرینگ چینی

بلبرینگ‌های چینی برای نخستین بار توسط برند ZWZ به وجود آمدند. به عبارت بهتر می‌توان گفت که این برند به دلیل انجام تحقیقات گسترده بر روی انواع بلبرینگ، و کمک به پیشرفت تدریجی بلبرینگ چینی به‌عنوان زادگاه این نوع بلبرینگ شناخته می‌شود. البته صنعت بلبرینگ در چین قدمت چندان دیرینه‌ای ندارد و سرچشمه آن به حدود سی سال پیش برمی‌گردد.

برندهای چینی تولیدکننده بلبرینگ

در حال حاضر برندهای مختلفی در چین مشغول به فعالیت در حوزه بلبرینگ هستند؛ که تعداد زیادی از آن‌ها در ایران حضور دارند. در ادامه به مهم‌ترین و مشهورترین برندهای بلبرینگ چینی اشاره می‌کنیم:

  • بلبرینگ KG

برند KG محبوب‌ترین برند چینی تولیدکننده بلبرینگ در ایران است. که محصولات خود را با استاندارد ISO9001 ارائه می‌دهد. حوزه کاری این برند بیشتر مربوط به بلبرینگ‌های شیار عمیق است و محصولات متنوعی را در این زمینه ارائه می‌دهد.(بلبرینگ های شیار عمیق در صنعت کاربرد زیادی دارند. طراحی ساده، تفکیک ناپذیر بودن، محکم بودن در حین کار، عدم نیاز به تعمیر و نگهداری، مناسب بودن برای سرعت های بالا از مهم ترین ویژگی های این مدل بلبرینگ ها است که باعث شده است که در صنعت کاربرد زیادی داشته باشند. برای خرید بلبرینگ شیار عمیق کلیک کنید.)

  • بلبرینگ ZWZ

این برند انواع بلبرینگ‌ها را در اندازه‌های مختلف به بازار ارائه می‌دهد. قطر داخلی بلبرینگ‌های ZWZ از 12 تا 150 میلی‌متر متفاوت بوده و بیشترین تنوع محصولات را در حوزه بلبرینگ شیار عمیق دارد.

  • بلبرینگ DYZV

شرکت DYZV یکی از بهترین برندهای چینی در حوزه تولید بلبرینگ است؛ که توانسته با استفاده از به‌روزترین فناوری‌های دنیا محصولات بسیار باکیفیتی تولید کرده و آن‌ها را به کشورهای مختلفی مانند کانادا، استرالیا، هند، روسیه و آفریقای جنوبی صادر کند.

از دیگر برندهای چینی معروف حاضر در بازار ایران می‌توان به بلبرینگ PFI، DTEC، DPI، HPK، FKD، FYT، SMS و MRC اشاره کرد.

خرید بلبرینگ چینیی مقرون به صرفه است یا نه ؟

بلبرینگ چینی بخریم یا نه؟

پاسخ دادن به این سوال، به‌طور مستقیم به شما و به مقدار هزینه‌ای برمی‌گردد؛ که می‌خواهید برای خرید بلبرینگ صرف کنید. البته واضح است که دستگاهی که می‌خواهید بلبرینگ را بر روی آن نصب کنید؛ نیز در این انتخاب بسیار تاثیرگذار است. بلبرینگ‌های چینی قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به سایر برندهای آلمانی، آمریکایی یا ژاپنی موجود در بازار دارند. هرچند شرکت‌های چینی تلاش کرده‌اند تا با تغییر آلیاژهای خود و استفاده از فناوری‌های روز دنیا کیفیت محصولات چینی را بالا ببرند؛ اما هنوز هم استفاده از این قطعات برای دستگاه‌های گران‌قیمت و حساس ریسک بسیار بزرگی است. به همین دلیل توصیه می‌شود که هرگز از برندهای چینی برای دستگاه‌های حساس و گران استفاده نکنید. بلبرینگ‌های چینی را تنها برای مصارف معمولی که بار زیادی را تحمل نمی‌کنند؛ انتخاب کرده و از استفاده آن‌ها در موارد حساس خود داری کنید.

ویژگی‌های بلبرینگ چینی

مهم‌ترین ویژگی بلبرینگ‌های چینی قیمت مناسب آن‌ها است. این نوع بلبرینگ‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید شده و درنتیجه کارایی متفاوتی دارند. بسته به نوع آلیاژی که در آن‌ها استفاده می‌شود، بلبرینگ‌های چینی دارای درجه‌بندی‌های مختلفی هستند. همچنین شرکت‌های چینی تلاش کرده‌اند تا برای افزایش کیفیت محصولات خود تا حد امکان ویژگی‌های آن‌ها را به ویژگی‌های بلبرینگ‌های مشهور اروپایی و ژاپنی نزدیک کنند.

خربد و فروش بلبرینگ چینی و عوامل موثر بر قیمت بلبرینگ چینی

خریدوفروش بلبرینگ چینی

به دلیل قیمت مناسب، بلبرینگ‌های چینی در کشور ما طرفداران زیادی دارند. به همین دلیل خریدوفروش این نوع بلبرینگ در ایران بازار پر رونقی دارد. در زمان خرید بلبرینگ چینی باید علاوه بر در نظر گرفتن میزان مقاومت آن در برابر اصطکاک و زنگ‌زدگی، به جنس لغزنده نیز دقت کنید. همچنین آستانه تحمل نسبت به حرارت و انواع بارهای شعاعی و محوری در هنگام خرید بلبرینگ چینی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای خرید انواع بلبرینگ از برند های معتبر اروپایی و آمریکایی و .. به صفحه فروش بلبرینگ مراجعه کنید.

قیمت بلبرینگ چینی

عوامل زیادی در تعیین قیمت بلبرینگ چینی تاثیرگذار هستند و حتی در مواردی مجموع این عوامل باعث می‌شود که قیمت این نوع بلبرینگ نسبت به نمونه‌های اروپایی یا ژاپنی نیز بیشتر شود. مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت بلبرینگ چینی، نوع بلبرینگ و برند آن است. همچنین آستانه تحمل آن در برابر بارهای شعاعی و محوری، حرارت، زنگ‌زدگی و اصطکاک نیز باعث تغییر قیمت این نوع بلبرینگ می‌شود.