دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

نمایندگی و عاملیت فروش ریل و واگن

فروش ریل و واگن یا لینیر گاید از جمله خدمات فروش قطعات صنعتی مربوط به حوزه اتوماسیون می باشد، که برای ساخت انواع دستگاه ها و میزهای CNC ، مدول خطی و … به کار می رود. گروه پینیون وارد کننده و تامین کننده انواع قطعات و تجهیزات صنعتی مربوط به سیستم های حرکت خطی در ایران می باشد. (بال اسکرو ، جک اسکرو، اسپیندل موتور، اینورتر، عملگرهای خطی، انواع بلبرینگ و یاتاقان، …)

لینیر گاید های استاندارد مورد نیاز صنعت چینی و از برندهای مطرح دنیا را از ما بخواهید.

فروش ریل و واگن و لینیر گاید با گواهی تضمین اصالت کالا
فروش بال اسکرو با برند های ویژه
برند های بال اسکرو
ریل و واگن

ریل و واگن یا لینیر گاید

اختراع و تکامل لینیر گاید ، ریل و واگن در سال 1932  توسط یک شرکت مستقر در خارج از فرانسه اختراع و ثبت شد. فولاد اولین نوع از مواد استفاده شده در رولبرینگ ها (به دلیل حرکت خطی دقیق و صاف) بوده است. با این وجود، در حالی که این ممکن است درست باشد، یک شرکت آمریکایی به نام تامسون اولین رولبرینگ را در بال اسکرو های خود با نوع ساچمه گردشی در سال 1946 به فروش رسانده است. سال ها بعد شرکت ها گاید خطی یا همان ریل و واگن خطی نوآورانه و تکامل یافته امروزی را ارائه دادند.  

دقت لینیر گاید ( ریل واگن CNC )

بر اساس دقت عمل واگن ها که روی ریل ها حرکت می کنند، دقت حرکت مورد نیاز در یک درجه دقیق مشخص، مانند P5 یا PN بیان می شود. بار اعمالی در شکل زیر بارهای اعمال شده به ریل و واگنی دیده می شود، که معمولا شامل وزن خود یک میز، وزن اشیاء منتقل شده و  یا نیروهایی است که بر روی یک ماشین وارد می شوند. بارها معمولا به صورت عمودی یا جانبی در محور حرکت، اعمال می شود. بارگذاری ریل و واگن

این اطلاعات مربوط به نوع ماشین (کاربرد) مانند ماشین ابزار، سیستم حمل و نقل یا دستگاه اندازه گیری است. که برای ریل و واگن استفاده می شود (منظور سری های مختلف محصول) . به طور کلی، این اطلاعات برای انتخاب لینیر گاید مناسب مفید است. بلبرینگ ساچمه های فولادی که حرکت را برای سیستم گاید خطی( از طریق گردش با دفعات بالا) ایجاد می کند.

مقدار نیرویی که گاید خطی ( ریل و واگن خطی ) می تواند آن را تحمل کند زمانی که بلوک حرکت نمی کند را ظرفیت بار استاتیکی می گویند. مقدار نیروی که گاید خطی(ریل و واگن خطی) می تواند زمانی که بلوک در حال حرکت است تحمل کند طرفیت بار دینامیکی می گویند.

 • روانکاری ریل و واگن خطی

روانکاری برای روان کردن حرکت گایدها یا ربل و واگن ها و حرکت دادن قطعات بال اسکرو اعمال می شود. گریس یک لایه روغن روی سطح فلز را تشکیل می دهد تا باعث کاهش سایش و اصطکاک شود، که در نتیجه عمر طولانی تر و جلوگیری از زنگ زدن را ایجاد می کند. اسلایدهای خطی (ریل) نیاز به نگهداری منظم روغن با توجه به شرایط استفاده آنها دارند. بلوک که در امتداد مسیری حرکت می کند که از دستگاه یا کاربرد آن پشتیبانی می کند. روانکاری و ریل های متحرک را درون بلوک قرار می گیرد را بلوک گاید خطی می گویند.

ریل گاید خطی چیست؟

مسیری که بلوک بر روی آن حرکت می کند و از فولاد کربنی ساخته شده، ریل است. این مسیر یکپارچه است، به این معنی که تنها در یک محور حرکت می کند. هنگامی که بار بر روی میز اعمال می شود و در جهت طولی، جانبی یا عمودی گسترش می یابد، ریل یک نیروی کششی را دریافت می کند که به آن بارلحظه ای می گویند.

اطلاعات موردنیاز برای انتخاب انواع لینیرگاید

این اطلاعات ساختار ماشین آلات و جنبه های مربوط به ساخت و ساز آن ها را از جمله ابعاد جایی که گایدهای خطی در آن نصب شده است، موقعیت ها و جهت های نیروهای خارجی و غیره پوشش می دهد. این اطلاعات لازم برای انتخاب گایدهای خطی خاص است.

 • گام فاصله سوراخ تا سوراخ که بر روی ریل خطی دیده می شود.
 • عمر مورد نیاز در فاصله کل جابجایی (به عنوان مثال، 5000 کیلومتر) بیان می شود.
 • زمانی که گاید خطی می تواند قبل از شکست، ساعت ها مقاومت کند را عمر گاید خطی می گویند.
 • سرعت نسبی میز (واگن ها) در برابر ریل است. به عنوان مثال، 100 متر بر دقیقه بیان می شود.
 • فاصله ای که یک میز نصب شده روی واگن ها برای جابجایی نیاز دارد را کورس می گویند. کورس حرکت لینیر گاید  

ویژگی های ریل و واگن خطی

لینیر گاید ها  دقت و استحکام مناسبی دارند. لاینر گایدها با طیف گسترده ای از ابعاد برای کاربردهای مختلف با دقت و کیفیت با قیمتی مناسب بیشتر نیازهای اتوماسیون و ساخت دستگاه های CNC را برطرف می کند.

 • قابلیت تحمل نیرو متحرک از 0 تا 210 کیلو نیوتن
 • قابلیت تحمل گشتاور از 0 تا 0.9 کیلو نیوتن متر
 • سرعت حرکتی از 0 تا 1.6 متر برثانیه
 • اندازه استاندارد ریل بین 5 تا 65 میلیمتر و به طول شاخه های 4 متری ( که با توجه به نیاز مشتری برش داده می شود.)
 • از جنس فولاد ضد زنگ (استنلس استیل )
 • آب بندی مناسب
 • سطوح صیقلی با کمترین سر و صدا

انتخاب مناسب لینیرگایدها

انتخاب یک ریل واگن خطی همانطور که با هر سرمایه گذاری بزرگ، چندین عامل وجود دارد، باید هنگام انتخاب یک لینیرگاید نکاتی برای برنامه ­ی کاربرد خود در نظر گرفت. در ادامه این نمودار به شما در انتخاب گاید خطی مناسب کمک خواهد کرد. فاکتورهای ضروری در این راهنما برای طول عمر، حداکثر گشتاور و غیره دیده می شود.

انتخاب ریل واگن خطی نکته 1

به دلیل محدودیت های ساختاری در دستگاه ممکن است فضای نصب گاید خطی محدود شود.

نکته 2

در مورد حرکت بال اسکرو، توصیه می شود یک گاید خطی با شماره مدل یکسان، یا نزدیک به قطر شفت بال اسکرو، انتخاب کنید.

نکته 3

بار اعمال شده بر روی اسلاید بال در اینجا باید با تقسیم کل بار اعمال شده بر اساس تعداد اسلاید بال ها محاسبه شود.  

مزایا استفاده از لینیرگایدها

عمر بالا، می تواند رنج گسترده ای از بارها بسته به کاربرد را تحمل کند. اصطکاک کم بین بلوک و ریل با بلبرینگ، باعث دقت بالای بلوک می شود. بارگیری یکسان در چهار جهت و یک پیش بار به مقدار کافی که صلبیت زیادی را برای گاید خطی ممکن می سازد.

معایب استفاده از ریل و واگن ها

برای کاربرد های عمودی کارایی لازم را ندارد. چند چیز برای بررسی ریل و واگن خطی شما وجود دارد که باید از آن اجتناب کنید. به طور منظم در ماشین آلات مشکلاتی مانند خوردگی ریل، بریدگی در ریل یا سایش می توانند اتفاق بیفتند. این آسیب های مختلف می تواند به دلیل مراقبت ضعیف سیستم، عدم تعادل بیش از حد، چسبیدن مواد مختلف به ریل یا روانکاری ضعیف باشد. راه آسان برای رفع این نوع مشکلات این است که تعمیر و نگه داری  واگن ها و ریل ها را با دقت و منظم انجام دهیم و از نصب و راه اندازی آن ها همانطور که در دستورالعمل ها اشاره شده، اطمینان حاصل کنید.

قیمت ریل و واگن یا لینیرگاید

قیمت لینیر گاید وابسته به اندازه و مواد به کار رفته در آن است. برای کاربرد هایی با ظرفیت بار بالاتر، به طور عمده به یک واگن خطی بزرگ نیاز دارید. در این صورت واگن وسیع تر و یا ریل با ابعاد بیشتر مورد نیاز می باشد که این مساله قیمت ریل و واگن را افزایش می دهد.

اکثر گایدهای خطی با مکانیسم روانکاری درون بلوک مجهز شده اند. این یک مزیت بزرگ است زیرا اساسا تعمیرات لازم برای کاربر گاید خطی را کاهش می دهد. نیاز اصلی این است که فقط روانکاری گریس را دوباره پر کنید تا بلوک عمر طولانی تری داشته باشد. اگر چه روانکاری باعث کاهش نگهداری می شود اما گایدها هنوز باید از زائده های اضافی پاک شوند تا منجر به خرابی آن نشود.

تاثیر عوامل محیطی بر گاید خطی

محیط کاری یک گاید خطی وابسته به استفاده (کاربرد) از آن است. احتیاط هایی باید برای محیط های مختلف انجام شود. گایدهای خطی به دلیل تعداد بالای گردش رولبرینگ ها ، باید یک محیط کاری بدون زائده و تمیز داشته باشند. این رولبرینگ ها ممکن است روانکاری خود را به دلیل وجود گرد و خاک در ریل از دست بدهند. اگر چه در برخی از کاربرد ها ایجاد محیطی تمیز قابل اجرا نیست، گزینه ای برای ارتقاء روانکاری می تواند به یک گاید خطی برای افزایش طول عمر گاید در یک محیط کثیف اضافه شود.

برند های مشهور در تولید ریل و واگن

برخی از برند های مشهور که در زمینه تولید لینیرگاید ها فعالیت دارند عبارت اند از : THK ، TBI ، HIWIN 

با استفاده از کاتالوگ های محصول ، راهنمایی از همکاران و متخصصین پینیون و با توجه به نیازهای طراحی می توان مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین ریل و واگن را انتخاب کرد.

نمایش بیشتر
پشتیبانی و خدمات پس از فروش محصولات توسط گروه پینیون

رضایتمندی مشتریان از رسالت های پینیون است، شما عزیزان بعد از خرید ریل و واگن می توانید از خدمات پس از فروش و پشتیبانی ما استفاده کنید.

ارسال رایگان محصولات به سرارسر ایران توسط گروه پینیون

کافیست فرم سفارش فروش ریل و واگن را ارسال کنید و یا با یکی از شماره های دفاتر ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند و سفارش شما را به صورت ارسال رایگان کنند.

مشاوره رایگان و کاملا تخصصی در مورد محصولات توسط گروه پینیون

پینیون با کارشناسانی مجرب و کارآزموده در زمینه مشاوره و راهنمایی شما عزیزان در هنگام خرید ریل و واگن فعالیت دارد.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

ویژگی های ریل و واگن چیست؟
این قطعات دقت و استحکام مناسبی دارند همچنین آب بندی مناسب،قابلیت تحمل گشتاور از 0 تا 0.9 کیلو نیوتن متر، قابلیت تحمل نیرو متحرک از 0 تا 210 کیلو نیوتن، سرعت حرکتی از 0 تا 1.6 متر برثانیه از دیگر ویژگی های ریل و واگن ها و یا همان لینیر گاید ها می باشد.KYK
مهم ترین نکاتی که به هنگام خرید لینیر گاید باید به آن توجه شود چیست؟
مهم ترین فاکتور هایی که پیش از خرید باید به آن ها دقت کنید، شامل اندازه و جایگاه نصب، توجه به سایز بال اسکرو، توجه به تخمین سختی، توجه به ایمنی پایه از جمله سرعت مجاز و طول عمر، می باشد.
مشهور ترین برند های فعال در زمینه فروش ریل و واگن چیست؟
برند هایی همچون THK ، TBI ، HIWIN سال ها در این زمینه فعالیت کرده اند و مورد توجه اکثر صنعت گران بوده اند
عوامل موثر بر قیمت لینر گاید چیست؟
در تعیین قیمت نهایی یک کالا همواره عوامل متعددی تاثیر گذار هستند. در قیمت نهایی لینیر گاید، عواملی مانند اندازه و مواد به کار رفته در آن برای تولید واگن خطی در سایز مورد نظر از مهم ترین عوامل به شمار می آیند.
 

سوالات متداول

در زمینه خرید و فروش ریل و واگن

2 پاسخ
 1. فروغی

  سلام ممنون از سایت بسیار خوبتون.
  ما چند سالی هست که با گروه پینیون همکاری میکنیم. قطعا یکی از بهترین نمایندگی های فروش ریل و واگن هستند.

یک دیدگاه بگذارید