دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
پینیون تامین کننده انواع انکودر
گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

فروش و بازرگانی انکودر

گروه بازرگانی و فروش پینیون تامین کننده و نمایندگی انواع انکودر صنعتی از برند های معتبر و با کیفیت بالا با ارائه گواهی ضمانت اصالت کالا می باشد.

این وسیله تقریبا در ماشین آلات همه صنایع به کار می رود.

برای دریافت لیست قیمت و سفارش خرید انواع محصول فرم سفارش را تکمیل کنید یا با ما تماس بگیرید.

به زودی فروشگاه اینترنتی برای مقایسه محصول، مشخصات و اطلاعات فنی محصول راه اندازی می گردد.

فروش انکودر مطلق (ابسولوت) ، افزایشی ، چرخشی (روتاری)، پتانسیومتر

شبکه های اجتماعی

سفارش محصول

فرم زیر را تکمیل کنید

انکودر صنعتی

هنگامی که شما این عبارت را جستجو می کنید با عبارات و محتوای گیج کننده ای مواجه می شوید ما در اینجا سعی می کنیم که به سادگی کاربرد این ابزار را برای شما توضیح دهیم. ترجمه تحت الفظی آن رمز گذار می باشد. به عنوان فیدبک موقعیت و کنترل حرکت به کار می روند، تقریبا در ماشین آلات همه صنایع به کار می روند. آن ها در ماشین های برش، پلاترها، رباتیک، بسته بندی، استخراج، انتقال، اتوماسیون و بسیاری کاربرد های دیگر که شاید شما به آن ها توجه نکرده باشید استفاده می شود.

 

انکودر صنعتی چیست؟

به بیان ساده، یک حسگر حرکتی است که به عنوان فیدبک استفاده می شود، قطعاتی هستند که حرکت را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کنند که برای دستگاه های کنترل حرکت ، نظیر PLC ها یا شمارنده ها قابل خواندن هستند. انکودرها از حرکت ایجاد شده یک سیگنال به عنوان فیدبک ارسال می کند که برای تشخیص موقعیت، شماره، سرعت، یا جهت حرکت قابل استفاده می باشد.

به عبارت دیگر یک قطعه الکترومکانیکی است که قابلیت تبدیل حرکت مکانیکی نظیر حرکت دورانی و خطی را به سیگنال الکتریکی دارا است و خروجی را به صورت یک سیگنال دیجیتالی 0 و 1 گزارش می­ کند. به این طریق می­ توان به کمک سیگنال بدست آمده کارهای مختلفی نظیر کنترل سرعت انجام داد. به عبارت دیگر حسگری است که به محور چرخ­دنده یا موتور متصل می­ شود و میزان چرخش آن را اندازه گیری می­ کند.

انواع انکودر صنعتی

وابسته به نوع حرکت مکانیکی، دقت مورد نظر و سیستم مورد نظر در انواع و ابعاد مختلف توسعه پیدا کرده ­اند که می ­توان آن­ ها را به دو دسته کلی خطی و دورانی تقسیم بندی کرد. وظیفه آن ها را می ­توان کنترل زاویه، سرعت و موقعیت موتور متصل به آن دانست. برخی از مهم ­ترین انواع را می­توان در دسته­ های زیر طبقه بندی کرد:

 

کاربردها

این محصول در بسیاری از صنایع به صورت گسترده مورد استفاده قرار می­ گیرند که برخی از این صنایع عبارت هستند از: کارخانجات فولاد، دستگاه­ های نساجی، دستگاه­ های CNC، دستگاه ­های تولید کاشی و سرامیک، کارخانجات سیمان، دستگاه­ های مختلف برش، آسانسورها، داریوها، ماشین­ های تست، ابزار توزین، نوار نقاله و ماشین ­های پرینت.

یکی دیگر از کاربردها در تجهیزات اتوماسیون صنعتی است چرا که انواع تجهیزات باید با سرعت دقیق به مکان دقیق هدایت شوند و این حرکت توسط انکودرها فراهم می ­شود.

 

پارامترهای انتخاب

برای انتخاب باید پارامترهای مختلفی را مد نظر قرار داد که برخی از این پارامترها به قرار زیر هستند:

  • دقت در سرعت­های بالا
  • قابلیت تنظیم درجه پالس از 90 تا 180 درجه
  • قابلیت کار در دماهای مختلف
  • درجه حفاظتی IP
  • قابلیت اخذ استانداردهای اروپایی و آمریکایی
  • ویبریشن پروف

چه تفاوتی بین انکودر افزایشی و مطلق می باشد؟

انکودرها ممکن است که افزایشی و یا مطلق باشند افزایشی ها اشاره به موقعیت خاصی ندارند و تنها به تغییر موقعیت اشاره دارند در حالی که انکودرهای مطلق در وضعیت های مختلف مقدار خاص خودشان را دارند یعنی در این حالت هر موقعیت خاص دیسک، یک کد خاص دارد و این یعنی ما نه تنها تغییر موقعیت بلکه موقعیت دیسک را نیز داریم.

برای دریافت قیمت انکودر با ما تماس بگیرید.

استعلام لیست قیمت انکودر انواع برندهای معتبر را از ما بخواهید.