دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

گریس دریایی

یکی از عوامل استفاده از گریس‌ها به جای روغن‌های مایع در روانکاری نیاز کمتر به روانکاری مجدد قطعات با گریس می‌باشد که همین امر سبب جلوگیری از زنگ زدن و سرو صدای قطعات و مهم‌تر از کاهش هزینه می‌شود. گریس دریایی ( ضد آب) یکی از روانکارهایی است که از زنگ زدن قطعه جلوگیری می‌کند. گروه فنی مهندسی بازرگانی پینیون، وارد کننده و عاملیت فروش روانکارهای صنعتی از برترین برندها، از جمله گریس ضد آب در ایران می باشد، برای سفارش و استعلام قیمت انواع روانکارهای صنعتی از برندهای معتبر ایرانی و اروپایی با ما تماس بگیرید.

پینیون عرضه کننده روان کننده های دریایی است

گریس دریایی ( گریس ضد آب )

گریس‌ها برای بالای بردن ویژگی های خاص در کاربرد های متفاوت استفاده می‌شود و روانکاری است که از روغن و تلغیظ کننده تشکیل شده است. گریس ها بسته به کاربردشان انتخاب می‌شوند. اغلب استفاده از گریس ها به جای روغن های مایع آسان‌تر و ارزان‌تر است و دلیل آن هم این است که در صورتی که روانکاری قطعات با گریس انجام شود نیاز کمتری به روانکاری مجدد پیدا می‌کنند و همین باعث کاهش هزینه می‌شود. همچنین برای برخی از قطعات که نیاز به آب بندی کردن وجود دارد از گریس استفاده می‌شود، زیرا اصطکاک بیشتری تولید می‌شود و نیروی بیشتری هدر می‌رود در نتیجه آب بندی سریع‌تر انجام می‌شود. گریس‌ها همچنین از روغن ها پایدارتر هستند و برای جلوگیری از زنگ زدگی قطعات می‌توان از گریس ها استفاده کرد. گریس مثل یک لایه نرم بین قطعات قرار می‌گیرد و ارتعاش و سر و صدای قطعه را کاهش می‌دهد.

ویژگی مهم گریس ها

1- حاوی پلیمرهای منحصر به فرد، کلاسیفایرها با مقاومت ذاتی ضد زنگ زدگی و مقاومت در برابر اکسیداسیون شدن هستند.

2- به دلیل خواص چسبنده آنها باید در محل  مناسب نگهداری شوند.

از مزایای دیگر گریس ها نسبت به روغن این است که در فشار زیاد، دمای بالا و شوک های مداوم و همچنین در شرایطی که احتمال خوردگی و سایش قطعات زیاد باشد، کار می‌کنند. به طور مثال معمولا در روانکاری یاتاقان ها از گریس استفاده می‌شود.

موارد استفاده گریس ضد آب

یکی از انواع گریس‌ها گریس دریایی ( گریس ضد آب) هستند. گریس دریایی برای روانکاری و حفاظت در پروژه‌های دریایی فرموله شده است، که معمولا بر پایه لیتیوم هستند. این گریس مناسب استفاده در صنعت تفریحی از طریق ناوگان دریایی نیز هستند. چیزی که بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار می گیرد موارد استفاده انواع گریس و کاربردهای آن است که عبارتند از:

چرخ دنده‌های لنچ ، لوله‌های فرمان و کابل ها، خطوط و اتصالات دریچه گاز، پایه‌های ترمز و بسیاری از بخش‌های دیگر که به روان کننده احتیاج دارند.

گریس های دریایی را می‌توان در هر دو مورد استفاده از تریلر خودرو و قایق برای روانکاری دیسک ترمز استفاده کرد. همچنین می‌تواند برای جبران سوئیچ‌های سوپاپ برای سیستم‌های ترمز مکانیکی و هیدرولیک بر روی تریلرها، و همچنین در ویلچرهای تریلر و غلتک‌های تریلر استفاده نمود.

گریس ضد آب برای سایر کاربردها در خودرو ها و صنایعی که در معرض زنگ زدگی و خوردگی هستند مناسب است. که شامل بلبرینگ‌ها، یاتاقان‌ها، قطعات شاسی، چرخ دنده‌ها و کوپلینگ‌ها، به خصوص در مناطقی که ابزار در آب قرار دارند مانند: تونل زنی‌های زیرزمینی یا کارخانه‌های استخراج معادن استفاده می‌شوند.

گریس ضد آب

نکات مهم در استفاده از گریس های دریایی

  • باید از ورود هوا (حباب) به گریس جلوگیری شود.
  • گریس‌ها را با هم ترکیب نکنید چون ممکن است از کیفیت عملکرد آن بکاهید.

در محدوده دمایی خیلی زیاد نباید از گریس‌ها استفاده شود. (این محدوده از محدوده استفاده روغن‌ها بیشتر است ولی همچنان پیشنهاد نمی‌شود که محدوده دمایی زیادی برای استفاده از گریس‌های دریایی نیز در نظر گرفته شود.)

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

5/5 - (3 امتیاز)