دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

گروه فنی مهندسی بازرگانی پینیون، عاملیت فروش انواع گریس و روغن مولیکوت

برای سفارش و استعلام قیمت انواع محصولات مولیکوت با ما تماس بگیرید.

درباره ی روغن مولیکوت

 برای بیش از ۶۵ سال، مهندسان طراح و مهندسان بخش تعمیر و نگهداری در سراسر جهان، به منظور رفع کردن یا پیشگیری از مشکلات روانکاری و صرفه جویی در مصرف انرژی از طریق کاهش اصطکاک و سایش(خوردگی)، از محلول های روانکاری شرکت داو سیلیکون (dow silicones)  که با نام تجاری مولیکوت ( molykote ) در بازار موجود است استفاده می کرده اند.

روغن مولیکوت

 روانکاری هوشمند

روانکار های برند مولیکوت، روانکارهای هوشمندی هستند که پس از اکتشافات گسترده در طول قرن های گذشته، به وجود آمده اند تا مشکلات عدیده ی روانکاری در جهان را حل کنند.

روغن های برند مولیکوت، در سرتاسر جهان شناخته شده و قابل اعتماد هستند. این روغن‌ها برای بهینه‌سازی روانکاری و کاهش مصرف انرژی طراحی شده اند و توسط کارشناسان شناخته شده ی بین المللی در زمینه محصولات و خدمات روانکاری تایید شده اند. روغن های مولیکوت، همواره با فناوری های مبتکرانه و نوین روانکاری توسعه یافته است. برند مولیکوت با ۶۵ سال سابقه ی موفقیت در زمینه تولید گریس و روغن صنعتی دارای اعتبار جهانی می باشد و در سراسر جهان مورد تحسین واقع شده است.

محصولات مولیکوت

گریس مولیکوت

گریس های برند مولیکوت، از عملکرد بالایی برخوردار هستند و برای استفاده در شرایط بسیار سخت مانند: فشار شدید،محیط شیمیایی خشن، درجه حرارت های پایین و بالا و تمامی سرعت ها مناسب هستند و برای چنین شرایطی طراحی شده اند.

 گریس های مولیکوت بر اساس روغن های معدنی یا مایعات مصنوعی از قبیل: روغن های سیلیکون، ساخته می شوند.

 بعضی از گریس های مولیکوت، حاوی افزودنی های مخصوصی هستند، و علاوه بر آن بعضی از  آنها،دارای روان کننده های جامد از قبیل: مولیبدن دی سولفید هستند که باعث می شود روان کاری موثرتر بشود.

 گریس های چسبی مولیکوت

 گریس های چسبی مولیکوت از روان کننده های جامدی که با غلظت بالا در روغن پراکنده شده اند تشکیل شده است.استفاده از این گریس ها آسان می باشد و تزریق آن ها به راحتی انجام می شود.

 در مواردی که روغن ها و گریس ها دیگر نمی‌توانند به روانکاری خود ادامه بدهند و سطح تماس لغزندگی(سطح تماس روان کنندگی) کاهش می یابد، روان کننده های جامد، لایه های چسبنده ی محکم و سختی را تشکیل می‌دهند که از آسیب دیدن قطعات تحت بارهای زیاد و سنگین یا سرعت های کم جلوگیری می کند. کاربرد اصلی آنها در مونتاژ اولیه و راه اندازی ابتدایی می باشد.

گریس مولیکوت

 روغن های روانکار صنعتی با عملکرد بالا مولیکوت

 روغن های معدنی مولیکوت در یک سری از فرآیندهای چند مرحله ای و اختصاصی هیدرو پراسسینگ (hydroprocessing فرآیندهای هیدروژنی تصفیه روغن) تولید می شوند، این نوع روش تولید تضمین می کند که این روغن ها تقریباً عاری از هرگونه آلاینده میباشند.

 مخلوط های ساختگی (مصنوعی) شامل دو قسمت می باشند:

۱_ مواد ساختگی (سینتتیک)

۲_ روغن های معدنی با فرآوری هیدروژنی( hydroprocessed) به عنوان ماده پایه

 پوشش های ضد اصطکاک مولیکوت

پوشش های مولیکوت یک لایه روانکار تشکیل می‌دهند که باعث می شود سطوح زبر پوشانده بشوند و در نتیجه از اصطکاک سطح نسبت به سطحی دیگر جلوگیری می کند. به عنوان مثال:

۱_ سطوح فلزی نسبت به سطوح فلزی

۲ _ سطوح پلاستیکی نسبت به سطوح فلزی

۳_ سطوح پلاستیکی نسبت به سطوح پلاستیکی

 گریس های سیلیکونی (compounds)

ماده های مرکب سیلیکونی شرکت داو کورنینگ (dow corning) از قبیل گریس، همچون روانکارها حاوی مایع سیلیکون می باشند، و علاوه بر آن دارای پُرکننده ای از جنس سیلیسیوم دی اکسید بی اثر یا سیلیس خنثی می باشند.

آن ها در مقابل اکسایش و تجزیه گرمایی مقاوم هستند در حالی که خواص خود را در طیف وسیعی از دماهای مختلف حفظ می کنند. آنها به عنوان عامل های انتشار طراحی شده اند و ممکن است که به عنوان روان کننده در نصب اورینگ ها استفاده بشوند. ماده های مرکب سیلیکونی، رسانای الکتریکی نیستند و همچنین ممکن است به عنوان درزگیر هایی که سفت نمی شوند و یا روغن مونتاژ پلاستیک و قطعات لاستیکی استفاده بشوند.

ترکیبات سیلیکونی در بعضی از موارد، در محل هایی استفاده می‌شوند که نقش دوگانه‌ای را در آنجا ایفا می کنند، آنها هم روانکار هستند و هم درزگیر.

مولیکوت 111

 دیسپرسیون و دیگر محصولات مولیکوت

دیسپرسیون های مولیکوت، موادی هستند که در آن ها، ماده هایی جامد به خوبی و به طور یکسان در روغن های روانکاری پخش (پراکنده) شده‌اند یا دیگر روانکارها در روغن های روان کاری معلق شده اند.

از دیسپرسیون های مولیکوت ترجیحاً در مواردی استفاده می شود که لازم باشد روانکارهای جامد در قالب مایعات به کار برده شوند و از آنها در نقاط غیر قابل دسترس یا در دستگاه هایی که در حال کار هستند استفاده می شود.

 بعضی از دیسپرسیون ها به عنوان ضد خوردگی استفاده می شوند و بعضی دیگر از آنها به عنوان افزودنی در روغن هایی که فشارهای بالا را متحمل می‌شوند استفاده می‌شوند از قبیل: روغن موتور و روغن دنده (واسکازین)

اسپری مولیکوت

 

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی