دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

سفارش خرید HMI

گروه فنی مهندسی پینیون 

  تامین کننده وفروش انواع نمایشگرهای صنعتی (HMI)

فروش انواع نمایشگر های صنعتی (HMI) تاچ پنل ها و تکست پنل ها برای ارتباط با plc  ها و اینورترها و نمایش فرایند و پروسه های تولید برای دریافت مشاوره خرید رایگان و قیمت نمایشگر و اچ ام ای باما تماس بگیرید.

فروش کنترلر دما زیمنس , اشنایدر , دلتا , امرون , فتک , کینکو, وین تک

HMI

HMI جزئی از بعضی دستگاه­ های الکترونیکی هستند که فعل و انفعالات بین انسان و ماشین را مدیریت می ­کنند. این نوع واسط هم سخت افزاری است و هم نرم افزاری به این ترتیب امکان تبدیل ورودی­ های کاربر به سیگنال الکتریکی برای ماشین را فراهم می­کند. که در نتیجه آن عمل دلخواه کاربر صورت می­ گیرد. HMI برای صنایع متفاوتی چون الکترونیک، سرگرمی­ ها، ارتش، پزشکی و غیره کاربرد دارند. این واسط­ ها به یکپارچکی و یکنواختی کار انسان و ماشین در سیستم­ های تکنولوژیکی پیچیده را فراهم می­ کند.

HMI نرم افزاری اغلب بر روی سخت افزارهایی مانند: ترمینال واسط اپراتور(Operator Interface Terminal)، کامپیوترهای شخصی جاساز شده(Embedded PC) و یا سخت افزار PC اجرا می ­شوند. گاهی انتخاب سخت افزار، توسعه نرم افزار را ساده ­تر می­ کند.

تعریف گسترده ه­ای از HMI وجود دارد و به طور کلی به هر ابزاری که با یک صفحه نمایش گرافیکی امکان ارتباط انسان با سیستم و کنترل را فراهم می ­کند. HMI نامیده می ­شود. در بسیاری از موارد زمانی که سخت افزار واسط انسان-ماشین برای یک عملکرد مخصوص ساخته می­ شود، نرم افزار آن نیز به صورت پیش فرض برای آن سخت افزار ارائه می­ شود.

در ادامه فروشنده ­های این ابزار برای بهبود محصولات خود نسخه ­های جدید نرم افزاری متناسب با آن سخت افزار ارائه می ­دهند. نرم افزار­های واسط انسان-ماشین محرک نرم افزارها هستند. واسط ­های انسان-ماشین همچنین با نام­ هایی چون MMI، CHI و HCI شناخته می­ شوند.

انواع واسط ­های انسان-ماشین(HMI )

واسط ­­های انسان ماشین اساساً در دو نوع موجود هستند:

  • واسط ­های انسان به ماشین(HMI):
  • به واسط­ هایی اتلاق می ­شود که داده ­ها و اعمال انسان را به صورت سیگنال ­های قابل درک برای ماشین تبدیل می­کنند.
  • واسط­ های ماشین به انسان:
  • این واسط ­ها اطلاعات سیستم و سیگنال­ های ارسالی آن را به صورت قابل درک برای انسان تبدیل و به او نمایش می­دهد.

این واسط ­ها شامل سنسورهای حرکتی، کیبوردها و تمامی دستگاه ­های خارجی مشابه هستند. واسط­ های تشخیص صدا و هر نوع ابزاری که اطلاعات گرما، نور، صدا و تمامی حالت ­های فیزیکی و حرکتی را به داده برای ماشین تبدیل می­ کند بخشی از واسط­ های انسان و ماشین به شمار می­ آیند.

با وجود اینکه تکنولوژی HMI به عنوان یک حوزه مستقل در نظر گرفته شده است. این تکنولوژی می ­تواند به عنوان یک تنظیم کننده در باقی تکنولوژی ­ها استفاده شود. اساس ساخت واسط­ های انسان-ماشین به طور گسترده وابسته به شناخت قابلیت­ های رفتاری، ذهنی و تشخیصی انسان است. به عبارت دیگر ارگونومی اصول اولیه ساخت واسط ­های انسان-ماشین را تشکیل می ­دهد.

جدای از انجام اعمال با کارایی بهتر از طریق واسط ­های انسان-ماشین، این واسط­ ها قابلیت­ هایی چون افزایش تجربه و یادگیری را نیز برای کاربران به همراه می­ آورند.

کابرد واسط ­­های انسان-ماشین

واسط ­های انسان ماشین برای بسیاری از فعالیت ­های موجود در ارتباط به انسان و ماشین و در تمامی حوزه­ های فعالیتی انسان کاربرد دارند. چند مورد از کاربرد­­های HMI در تنظیمات صنعتی در ادامه ذکر شده اند:

  • نمایش داده مجازی
  • دنبال کردن روند، زمان و برچسب­های تولید
  • نظارت بر KPIها
  • نظارت بر ورودی و خروجی­های ماشین­­ها
  • و بسیاری کاربرد دیگر….

تکنولوژی HMI در بسیاری ار سازمان­ای صنعتی و رنج عظیمی از کمپانی ­ها برای تعامل با ماشین آلات و بهینه سازی فرآیند­های صنعتی کاربرد دارند. کابرد­های صنعتی واسط­ های انسان-ماشین به شرح زیر هستند:  

·         انرژی·         نفت و گاز·         حمل و نقل
·         غذا و نوشیدنی·         نیرو·         آب و فاضلاب
·         تولیدات·         بازیافت·         و بسیاری دیگر….

  یکی از نقش­ هایی که بیشترین تعامل را با واسط­ های کاربری دارند. اپراتورها، جمع­ کننده­­­ های سیستم­ ها  و مهندسان (مخصوصاً مهندسان کنترل سیستم) هستند. واسط­­ های انسان ماشین یک منبع ضروری برای متخصصانی که از آنها برای بررسی و نظارت بر فرآیندهای تشخیص مشکلات و مجازی سازی داده­ا استفاده می­ کنند، به شمار می­ آیند.

روند توسعه تکنولوژی واسط ­­های انسان-ماشین

در دهه های گذشته تغییر در کسب و کارها موجب تغییر و توسعه فناوری واسط­ های کابری شده است. این واسط­ های مدرن قابلیت­ ها و فرصت­ های زیادی برای ارتباط و تحلیل تجهیزات ایجاد کرده­ اند.

HMI با عملکرد بالا

با گذشت زمان حرکت کابران و اپراتور­ها به سمت واسط­­ های با عملکرد بالا افزایش یافته است. توجه به شاخص­های بحرانی و ضروری در واسط ­ها، یک متد طراحی برای رسیدن به سرعت مطمئن و فعل و انفعالات مؤثر بوده است.   این تکنیک ­های طراحی به ناظر برای مشاهده و پاسخگویی به مشکلات کمک می­کنند و امکان اخذ تصمیم به بهترین نحو را فراهم می ­آورند.

شاخص ­های عملکرد در HMI :

سادگی و همچنین عاری بودن از هرگونه مشکل در تصاویر و کنترل هستند. المان های دیگر طراحی مانند رنگ، سایز و جایگذاری برای بهینه کردن آن برای کاربران بسته به نوع کاربرد در نظر گرفته می­ شوند.

صفحه ­های لمسی و ابزار موبایل

صفحه­ های لمسی و واسط ­های موبایل دو نمونه از پیشرفت­ های تکنولوژیکی هستند. که همزمان با ظهور تلفن ­­های هوشمند گسترش­ یافته اند. به جای کلید­ها و پوش­ باتن­­ها، واسط ­های انسان-ماشین پیشرفته شده­ اند و به اپراتور اجازه می ­دهند با فشار دادن و یا لمس فیزیکی صفحه نمایش به کنترل مورد نظر خود دست یابند. صفحه های لمسی زمانی که با واسط ­های کابری که از طریق واسط­ های وب بیس و یا نرم افزارها توسعه می آیند، استفاده می ­شوند.

اهمیتشان بیشتر خواهد شد. واسط ­های انسان-ماشین تلفن­­ های همراه مزیت­ های فراوانی ارائه می­ کنند که از جمله آن می­ توان یه دسترسی سریع به اطلاعات و همچنین نظارت از راه دور اشاره کرد.  

 

HMI لبه شبکه و ابر

نیاز به این واسط ­ها نیز زیاد است زیرا­ آن­ها به اپراتور اجازه دسترسی به داده ­ها و مجازی سازی را می ­دهند. به علاوه این خیلی معمول است که از یک مکان محلی و از طریق یم واسط انسان-ماشین محلی داده­ا به ابرر ارسال شوند. که می­توان در هر مکان و از راه دور به آن دسترسی پیدا کرد، در حالی که قابلیت ­های کنترل در محل همچنان حفظ خواهد شد.

نگاهی به آینده واسط ­های انسان-ماشین

در حقیقت مهندسان در جستجوی راه­هایی برای تحقق واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای تجسم عملکرد­های تولید هستند. همانطور که داد­ها در زمینه تولید به طور فراینده­ای نقش اساسی ایفا می­ کنند به نظر می ­رسد برای واسط­ های انسان-ماشین آینده روشنی در پیش است. ممکن است این تکنولوژی راه دوری در پیش داشته باشد، اما پتانسیل رشد آن تقریباً بی حد و حصر است.