telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

بازرسی چمدان های مشکوک به بمب با تصویربرداری سه بعدی

با توجه به افزایش بمب‌گذاری‌ ها و عملیات‌های تروریستی در جهان، جمعی از محققان آلمانی موسوم به گروه FRH، درحال تحقیق بر روی دستگاه تصویربرداری سه بعدی با هدف کمک به بازرسی‌های خطرناک در بسته ‌بندی‌ها و چمدان‌های مشکوک به انفجار هستند.
3d-imaging

این سیستم از ابزار‌های مختلفی برای ضبط تصاویر از شکل کلی چمدان، محتویات و همینطور محدوده اطراف آن استفاده می‌کند. این ابزار‌‌ها شامل یک اسکنر موج‌، یک دوربین دیجیتال با وضوح بالا و یک سیستم مانیتورینگ سه بعدی می‌باشد.

اسکنر موج می‌تواند به داخل چمدان نفوذ و تصاویری از داخل چمدان ارائه کند و در همین حال دوربین و تصویرساز سه بعدی می‌تواند ارزیابی بهتری از محیط اطراف چمدان داشته باشد. هر سه ابزار در یک ماژول یا واحد ارتباطی قرار دارند که می‌تواند به یک ربات متصل شود و این امکان را برای مهندسان خنثی کننده بمب فراهم کند، تا فاصله ایمنی خود را از بسته مشکوک حفظ کنند. یک کامپیوتر متصل به ربات، اطلاعات را جمع‌آوری کرده و برای مهندسان خنثی کننده و کارآگاهان ارسال می‌کند.

آقای Stefan A. Lang رهبر تیم تحقیقاتی و هماهنگ کننده این پروژه می‌گوید: “تا الان روش‌های ما این اجازه را به نمی‌دادند که یک شکل کلی سه بعدی از نمای بیرونی بسته بمب گذاری شده داشته باشیم و تقریبا می‌توان گفت این یک امر غیر ممکن بود. همینطور فقط در بعضی موارد این امکان وجود داشت که اطلاعاتی از محتویات داخل بسته داشته باشیم.”

“ما می‌توانیم به وسیله مجموعه ای از سنسور‌ها، آنچه در چمدان است را در سه بعد تجسم کنیم و ترکیبات بمب را نیز بررسی کنیم و همینطور بدانیم که محتویات داخل چمدان چگونه در چمدان جاسازی شده اند.”

در گذشته اغلب چمدان‌های بمب بدون بررسی کامل از محتویات داخل آن منفجر می‌شدند، این مسئله مشکل بزرگی در شناسایی ساختار بسته انفجاری ایجاد می‌کند. محققین FRH امیدوار هستند که این تحقیقات علاوه بر کمک به تیم‌های خنثی سازی بمب، بتواند به ماموران تحقیق و کارآگاهان نیز کمک کند تا در اتفاقات احتمالی در آینده ابتکار عمل داشته باشند.

آقای Lang اضافه کرد:

“ما برای رادار از synthetic aperture radar به اختصار SAR استفاده کردیم، به صورت کلی هر سنسور در امتداد یک مسیر حرکت می‌کند، نوعی از ردیابی مسیر  که یک سنسور در طول آن مسیر جابجا می شود، برای نمونه می‌توان به اطلاعات تولید شده در فرایند داپلر اشاره کرد که برای خلق یک تصویر سه بعدی استفاده می‌شود.

تیم FRH امیدوار است یک ماژول نمونه برای آوریل امسال آماده شود و همینطور مجموعه کامل همراه با گذراندن همه تست‌ها برای ابتدای سال ۲۰۱۷ رونمایی شود.

منبع:

سایت The Engineer

Avatar
درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image

برای مشاوره و خرید کالای مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

  دفتر تهران: ۸۸۸۵۳۶۲۰-۰۲۱

  دفتر اصفهان:  ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱