دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

اتصال دو موتور به اینورتر

پینیون > قطعات صنعتی > الکترونیک > اینورتر > اتصال دو موتور به اینورتر
اتصال دو موتور به یک اینورتر

راه اندازی دو موتور همزمان با یک اینورتر

یکی از سوالات متداولی که کاربران و خریداران اینورتر، راجع به این نوع تجهیزات دارند این است که آیا امکان راه اندازی همزمان دو موتور به وسیله یک اینتور وجود دارد یا خیر؟ برای پاسخگویی به این سوال  بهتر است ابتدا با عملکرد اینورتر آشنا شده و سپس پاسخ به این سول را دریافت کنید.

اینورتر چیست و چه کاربردی دارد؟

اینورتر به مبدلی گفته میشود که مسئولیت تبدیل جریان مستقیم به جریان متناوب را به عهده دارند. تعریف علمی تر از این دستگاه، مبدل جریان DC به AC است. ساخت و اختراع اینگونه تجهیزات به سال 1880 میلادی باز می گردد. بعد از ساخت آن مهندسین متوجه شدند که این تجهیزات از مبدل های یکسو ساز بهتر عمل کرده و کارایی بیشتری به ویژه برای کنترل موتورها دارند.

کاربرد اینورتر

از میان کاربردهای متعدد اینورترها مهمترین آنها عبارتند از:

  • در مناطقی که قطعی برق زیاد است یا دسترسی به برق وجود ندارد، به کمک اینورتر و با اتصال به باتری ماشین، برق 220 ولت تولید می شود. همچنین امکان اتصال به باتری ها و پنل های خورشیدی برای تولید برق نیز وجود دارد. در مواقع قطع برق یک منبع تغذیه عالی برای وسایلی چون کامپیوتر نیز هستنند.
  • به دلیل نداشتن قطعات متحرک می توان از اینورترها در تجهیزات خاصی از جمله در انواع پمپ ها، فلاش ها و ابزارهای صنعتی  استفاده کرد.

همین گستردگی کاربرد، امکان استفاده در هر شرایطی و برای ابزار گوناگون باعث شده تا اینورتر به تجهیزات پر مصرفی در صنعت و حتی مصارف خانگی تبدیل شود.

مزایای استفاده از اینورتر ها

از آنجایی  که از اینورترها می توان در تجهیزات مکانیکی مختلفی که تغذیه شده با موتور هستند استفاده کرد، بزرگترین مزیت استفاده از آنها کنترل سرعت و مصرف انرژی موتور است. دیگر مزیت های استفاده از آن شامل موارد زیر می شود:

  • طولانی شدن عمر موتور
  • کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش بهای برق مصرفی  
  • کاهش هزینه برق

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

راه اندازی دو موتور همزمان با یک اینورتر

با این تفاسیر زمان پاسخگویی به این سوال رسیده است که آیا می توان از اینورتر برای راه اندازی همزمان دو موتور استفاده کرد یا خیر؟ پیش از پرداختن به پاسخ این سوال یک اصل اساسی را نباید فراموش کرد و آن هم این است که از اینورتری با توان بالاتر می توان برای راه اندازی یک موتور با توان کمتر استفاده کرد.

به توجه به نکته ذکر شده، می توان گفت از اینورتر برای راه اندازی دو موتور نیز می شود استفاده کرد اما به شرطی که جمع توان دو موتور پایین تر از توان اینوتر باشد. در واقع به سادگی می توان اینورتر را به گونه ای تنظیم کرد که قدرت راه اندازی و کنترل دو موتور با توان کمتر از خود را داشته باشند و مشکلی به وجود نیاید.

همچنین نکته مهم بعدی برای استفاده از اینورترها جهت راه اندازی دو موتور به صورت همزمان این است که باید هر یک از موتورها خود به صورت مستقل دارای مدار حفاظت اضافه بار و همچنین اتصال کوتاه باشند. کلید حرارتی بدین منظور استفاده می شود و در واقع  از اضافه بار جلوگیری کرده و وظیفه حفاظت را بر عهده دارد.

نکته پایانی اینکه در خرید اینورتر باید به این نکته توجه کرد که اینورتر انتخابی توانایی تامین جریانی برابر یا بیشتر از مجموع جریان نامی موتورها را داشته باشد. همچنین برای تهیه اینورتری کارآمد از برندهای معتبر بازار و با توان های متفاوت، می توانید از طریق سایت پینیون اقدام کرد. این سایت مجموعه بازرگانی و فنی و مهندسی است که در زمینه تجهیزات الکتریکی و صنعتی با سابقه چندین ساله مشغول به فعالیت است.

یک دیدگاه بگذارید

فروش اینورتر

انکودر

سنسور

کنترل رطوبت و دما

محصولات برق