دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ کف گرد (Thrust Bearing )

بلبرینگ کف گرد نمونه ای از انواع بیرینگ های دوار می باشند. مانند سایر انواع بلبرینگ ها در این حالت اجازه چرخش مابین اجزا وجود دارد، اما آنها برای تحمل نیروی محوری خیلی زیاد (موازی با محور شفت) در حین دوران طراحی شده اند.

گروه پینیون در زمینه فروش و بازرگانی انواع بلبرینگ های صنعتی فعالیت دارد.

بلبرینگ کف گرد

توجه:

انواع مختلف بلبرینگ های کف گرد برای تحمل مقدار نیروی مختلفی طراحی شده اند. بیرینگ های کف گرد نسبت به رولبرینگ های کف گرد برای کاربردهایی مورد استفاده قرار می گیرند که نیروی محوری کمتری را باید تحمل کنند. در صورتی که رولبرینگ های کف گرد بشکه ای یا استوانه ای برای مواقعی استفاده می شوند که بار محوری زیاد نیاز است و همین طور برای شفت هایی که هم محور نیستند را پشتیبانی می کنند.

در سرعت های بالاتر این بلبرینگ ها نیازمند روغن کاری می باشند. معمولا، این بلبرینگ ها از دو واشر به عنوان راهگاه تشکیل شده اند که ساچمه ها درون آنها می غلتند. این بلبرینگ ها می توانند برای عملکرد در سرعت های بالاتر اما بارهای کمتر بکار گرفته شوند.

KafgardBearing

 

 بیرینگ های کف گرد به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

  • بال بیرینگ کف گرد

این مدل از دارای ساچمه هایی می باشد که درون حلقه ای قرار گرفته اند و دو واشر بالا و پایین آنها قرار میگیرد. بلبرینگ های کف گرد می توانند در کاربردهایی با نیروی تراست کمتر جایی که نیروی شعایی کمی وجود دارد مورد استفاده قرار بگیرند. واشر های بگار گرفته شه می توانند بصورت تخت و یا شیار دار باشند.

انواع مختلف بلبرینگ های کف گرد با قفسه های فولادی و برنجی تولید می شوند. این نوع بلبرینگ ها در انواع یک ردیفه و دو ردیفه تولید می شوند.

thrust-ball-bearing

بلبرینگ کف گرد تک ردیفه  single Direction Ball Bearings

این بلبرینگ ها برای موقعیت دهی محور شافت و تحمل بار وارد شده، فقط از یک طرف مناسب هستند و اصلا نمی توانند بار شعاعی را تحمل کنند.

بلبرینگ کف گرد تک ردیفه از یک واشر با شیار ساچمه، قفسه به همراه ساچمه ها و یک واشر محفظه با شیار ساچمه تشکیل شده است. واشر محفظه بنا به نیاز می تواند به صورت تخت و مسطح و یا قوسی شکل ساخته شود که در حالت دوم در صورتیکه از یک واشر نشیمن گاه  نیز استفاده شود، برینگ قادر به تطابق با ناهمراستائی های اولیه شافت خواهد بود. نظربه اینکه بلبرینگ قابل تفکیک شدن است، نصب آنها ساده است.

بلبرینگ کف گرد دو ردیفه  Double Direction Ball Bearings

این بلبرینگ ها قادر به موقعیت دهی محوری شافت و تحمل بار محوری از دو طرف می باشند و مانند نوع یک ردیفه نباید بار شعاعی به آنها اعمال نمود. این بلبرینگ ها شامل یک واشر شافت با دو شیار ساچمه در دو طرف خود، دو سری قفسه و ساچمه و دو واشرمحفظه هستند که همانند نوع قبلی (یک ردیفه) واشرهای محفظه می توانند به صورت مسطح یا قوسی شکل باشند. این نوع بلبرینگ ها نیز قابل تفکیک شدن هستند.

  • رولبرینگ کف گرد

رولربیرینگ های کف گرد از المان های استوانه ای رول، تشکلی شده اند. آنها نسبت به نوع بلبرینگ کف گرد تحمل ظرفیت نیرویی بسیار بیشتری را دارند. در این حالت واشر ها عموما تخت هستند و از نوع شیار دار استفاده نمی شود.

thrust-rollerl-bearing

 

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی