telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ کف گرد (Thrust Bearing )

بلبرینگ کف گرد نمونه ای از انواع بیرینگ های دوار می باشند. مانند سایر انواع بلبرینگ ها در این حالت اجازه چرخش مابین اجزا وجود دارد، اما آنها برای تحمل نیروی محوری خیلی زیاد (موازی با محور شفت) در حین دوران طراحی شده اند.

گروه پینیون در زمینه فروش و بازرگانی انواع بلبرینگ های صنعتی فعالیت دارد.

بلبرینگ کف گرد

برای سفارش خرید بلبرینگ کف گرد فرم زیر را تکمیل کنید.

توجه:

انواع مختلف بلبرینگ های کف گرد برای تحمل مقدار نیروی مختلفی طراحی شده اند. بیرینگ های کف گرد نسبت به رولبرینگ های کف گرد برای کاربردهایی مورد استفاده قرار می گیرند که نیروی محوری کمتری را باید تحمل کنند. در صورتی که رولبرینگ های کف گرد بشکه ای یا استوانه ای برای مواقعی استفاده می شوند که بار محوری زیاد نیاز است و همین طور برای شفت هایی که هم محور نیستند را پشتیبانی می کنند.

در سرعت های بالاتر این بلبرینگ ها نیازمند روغن کاری می باشند. معمولا، این بلبرینگ ها از دو واشر به عنوان راهگاه تشکیل شده اند که ساچمه ها درون آنها می غلتند. این بلبرینگ ها می توانند برای عملکرد در سرعت های بالاتر اما بارهای کمتر بکار گرفته شوند.

KafgardBearing

 بیرینگ های کف گرد به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

  • بال بیرینگ کف گرد

این مدل از دارای ساچمه هایی می باشد که درون حلقه ای قرار گرفته اند و دو واشر بالا و پایین آنها قرار میگیرد. بلبرینگ های کف گرد می توانند در کاربردهایی با نیروی تراست کمتر جایی که نیروی شعایی کمی وجود دارد مورد استفاده قرار بگیرند. واشر های بگار گرفته شه می توانند بصورت تخت و یا شیار دار باشند.

انواع مختلف بلبرینگ های کف گرد با قفسه های فولادی و برنجی تولید می شوند. این نوع بلبرینگ ها در انواع یک ردیفه و دو ردیفه تولید می شوند.

thrust-ball-bearing

بلبرینگ کف گرد تک ردیفه  single Direction Ball Bearings

این بلبرینگ ها برای موقعیت دهی محور شافت و تحمل بار وارد شده، فقط از یک طرف مناسب هستند و اصلا نمی توانند بار شعاعی را تحمل کنند.

بلبرینگ کف گرد تک ردیفه از یک واشر با شیار ساچمه، قفسه به همراه ساچمه ها و یک واشر محفظه با شیار ساچمه تشکیل شده است. واشر محفظه بنا به نیاز می تواند به صورت تخت و مسطح و یا قوسی شکل ساخته شود که در حالت دوم در صورتیکه از یک واشر نشیمن گاه  نیز استفاده شود، برینگ قادر به تطابق با ناهمراستائی های اولیه شافت خواهد بود. نظربه اینکه بلبرینگ قابل تفکیک شدن است، نصب آنها ساده است.

بلبرینگ کف گرد دو ردیفه  Double Direction Ball Bearings

این بلبرینگ ها قادر به موقعیت دهی محوری شافت و تحمل بار محوری از دو طرف می باشند و مانند نوع یک ردیفه نباید بار شعاعی به آنها اعمال نمود. این بلبرینگ ها شامل یک واشر شافت با دو شیار ساچمه در دو طرف خود، دو سری قفسه و ساچمه و دو واشرمحفظه هستند که همانند نوع قبلی (یک ردیفه) واشرهای محفظه می توانند به صورت مسطح یا قوسی شکل باشند. این نوع بلبرینگ ها نیز قابل تفکیک شدن هستند.

  • رولبرینگ کف گرد

رولربیرینگ های کف گرد از المان های استوانه ای رول، تشکلی شده اند. آنها نسبت به نوع بلبرینگ کف گرد تحمل ظرفیت نیرویی بسیار بیشتری را دارند. در این حالت واشر ها عموما تخت هستند و از نوع شیار دار استفاده نمی شود.

thrust-rollerl-bearing

منبع:سایت SKF

تگ ها: بلبرینگقیمت بلبرینگ

Avatar
درباره نویسنده

مهندس مکانیک و هوافضا هستم و علاقه مند به تحقیق، مطالعه و نگارش علوم جدید در حوزه مکانیک می باشم. از جمله تخصص های من شامل ارتعاشات و عیب یابی، مهندسی معکوس و مونتاژ و استانداردهای نظامی است. شناخت صحیحی از قطعات استاندارد مورد استفاده در صنعت مکانیک دارم و تسلط به زبان انگلیسی کمک شایانی در پیشبرد اهداف بازرگانی داشته است..... مشاوره تلگرامی: samohe@

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image

برای مشاوره و خرید کالای مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

  دفتر تهران: ۸۸۸۵۳۶۲۰-۰۲۱

  دفتر اصفهان:  ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱