دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

*صرفا آموزشی* ( این محتوا صرفا جنبه آموزشی دارد ) *صرفا آموزشی*

 

پیچ اتاقی استیل

شکل پیچ سر اتاقی

پیچ اتاقی ، گونه‌ای از پیچ است که بیشتر برای متصل کردن فلز به چوب کاربرد دارد. پیچ های اتاقی بر اساس کلِگی قارچی شکل شان از دیگر گونه‌ های پیچ متمایز می شوند، سطح مقطع بدنه پیچ در بیشتر طول پیچ، به صورت مدوّر است؛ اما در زیر کلِه ی پیچ یک قسمت به شکل مربعی ساخته می شود. این نوع طرز ساخت باعث می شود هنگامی که داخل یک حفره مربعی فلزی یا چوب قرار می گیرند، پیچ های اتاقی را خود قفل شونده کند. همچنین این نوع طرز ساخت، این امکان را به پیچ اتصال می‌دهد که فقط با یک ابزار (مانند آچار) و سفت کردن از یک طرف، به سادگی نصب شود.

سرِ پیچ های اتاقی معمولاً به شکل یک برآمدگی کم عمق است. بدنه پیچ های اتاقی از دو قسمت تشکیل شده است: بخشی از آن ساده و بدون رزوه است ( البته مدل تمام رزوه نیز موجود است )، در حالی که بخشی دیگر رزوه زده می شود. در پیچ های اتاقی قطر قسمت مربعی با قطر بدنه ی پیچ برابر است.

کاربرد پیچ اتاقی

از پیچ های اتاقی برای محصولات چوبی از قبیل میز و صندلی، اتصال الوارهای چوبی استفاده می شود، قسمت مربعی به اندازه کافی چفت شدگی ایجاد می کند که از چرخش پیچ جلوگیری می کند.

پیچ های اتاقی به طور گسترده در اتصالات امنیتی استفاده می شوند از قبیل: قفل کشویی، جایی که پیچ فقط باید از یک طرف باز و بسته بشود. سرِ برجسته و صیقلی شده پیچ و مهره مربعی زیر آن، از باز شدن پیچ اتاقی از طرف قسمت نا امن جلوگیری می کند.

جنس پیچ سر اتاقی

این پیچ در گریدهای 4/6 و 8/8 و استنلس استیل ساخته می شوند.

2 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی