fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

پیچ اتاقی

پیچ اتاقی

پیچ اتاقی ، گونه‌ای از پیچ است که بیشتر برای متصل کردن فلز به چوب کاربرد دارد. گروه پینیون در زمینه فروش انواع پیچ و مهره ، همچنین پیچ سر اتاقی فعالیت دارد.

پیچ اتاقی استیل

برای سفارش خرید پیچ اتاقی فرم زیر را تکمیل کنید.

شکل پیچ سر اتاقی

پیچ های اتاقی بر اساس کلِگی قارچی شکل شان از دیگر گونه‌ های پیچ متمایز می شوند، سطح مقطع بدنه پیچ در بیشتر طول پیچ، به صورت مدوّر است؛ اما در زیر کلِه ی پیچ یک قسمت به شکل مربعی ساخته می شود. این نوع طرز ساخت باعث می شود هنگامی که داخل یک حفره مربعی فلزی یا چوب قرار می گیرند، پیچ های اتاقی را خود قفل شونده کند. همچنین این نوع طرز ساخت، این امکان را به پیچ اتصال می‌دهد که فقط با یک ابزار (مانند آچار) و سفت کردن از یک طرف، به سادگی نصب شود.

سرِ پیچ های اتاقی معمولاً به شکل یک برآمدگی کم عمق است. بدنه پیچ های اتاقی از دو قسمت تشکیل شده است: بخشی از آن ساده و بدون رزوه است ( البته مدل تمام رزوه نیز موجود است )، در حالی که بخشی دیگر رزوه زده می شود. در پیچ های اتاقی قطر قسمت مربعی با قطر بدنه ی پیچ برابر است.

کاربرد پیچ اتاقی

از پیچ های اتاقی برای محصولات چوبی از قبیل میز و صندلی، اتصال الوارهای چوبی استفاده می شود، قسمت مربعی به اندازه کافی چفت شدگی ایجاد می کند که از چرخش پیچ جلوگیری می کند.

پیچ های اتاقی به طور گسترده در اتصالات امنیتی استفاده می شوند از قبیل: قفل کشویی، جایی که پیچ فقط باید از یک طرف باز و بسته بشود. سرِ برجسته و صیقلی شده پیچ و مهره مربعی زیر آن، از باز شدن پیچ اتاقی از طرف قسمت نا امن جلوگیری می کند.

جنس پیچ سر اتاقی

این پیچ در گریدهای ۴/۶ و ۸/۸ و استنلس استیل ساخته می شوند.


منابع : ویکی پدیا

تگ ها : پیچ و مهرهاتصالات


 

احسان یاوری
درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image