دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

*صرفا آموزشی* ( این محتوا صرفا جنبه آموزشی دارد ) *صرفا آموزشی*

پیچ چشمی ( پیچ گوشواره ای ، پیچ قلابدار )

گروه پینیون تامین کننده انواع پیچ چشمی ( پیچ قلابدار ) ، در شکل ها و استانداردهای مختلف این نوع پیچ می باشد.

پیچ چشمی،گونه‌ای از پیچ است که در انتهای یک سمت آن، یک حلقه وجود دارد. از پیچ های چشمی به منظور اتصال محکم و ثابت یک حلقه ی نگهدارنده به یک سازه استفاده می شود؛ در نتیجه می‌توان طناب ها یا کابل ها را به آن متصل کرد یا گِره زد.

انواع پیچ چشمی

بولت های گوشواره ای (eye bolts)

پیچ های چشمی ماشینکاری شده، ممکن است که دارای یک حلقه ی جداگانه باشند و علاوه بر آن به طور کامل رزوه زده می‌شوند؛ این نوع طرز ساخت، پیچ های چشمی را برای استفاده در بارهای زاویه °۴۵ درجه مناسب می سازد.

پیچ های چشمی که فاقد شانه می‌باشند (شانه دار نیستند) نباید برای بارهای زاویه ای استفاده بشوند.

پیچ های چشمی سخت، ممکن است که به صورت یکپارچه و کامل با شانه ی پیچ به روش فورج ساخته بشوند و علاوه بر آن دارای یک حلقه ی پیوسته هستند، این نوع طرز ساخت، به آنها این امکان را می دهد که در مواردی که بار های سنگین خارج از محور وجود دارد، استفاده بشوند.

پیچ گوشواره ای

پیچ چشمی همراه با محافظ کامل (eye bolt with integral wall anchor)

پیچ های چشمی غالباً در مصالح ساختمانی نصب می‌شوند و بنابراین گونه هایی از آنها را که  می توان به صورت انکر بولت در مصالح ساختمانی استفاده کرد؛ معمولاً در دسترس هستند.

بیشتر این پیچ ها به صورت انکر بولت همراه با غلاف محافظ ساخته می شوند. برخی از فرم های سبک وزن آن، در دیوار پیچانده نمی شوند، بلکه فقط با استفاده از کشش حلقه ی خود باعث افزایش استحکام می شوند.

پیچ های حلقه ای (Ring bolts)

یک پیچ حلقه ای، گونه‌ای از پیچ چشمی است که یک حلقه ی دیگر از درون حلقه ی اصلی پیچ عبور کرده است. حلقه ی آزاد از نوع مفصلی است؛ بنابراین، دست کم می تواند در یک محور دوران کند؛ و در نتیجه می‌تواند نیروهای خمشی وارد بر بولت را هنگامی که بولت تحت بار قرار دارد، کاهش دهد و کمترین گرفتگی را ( یعنی گیر کردن پیچ) در حالت مسطح دارد، و امکان تحمل نیروها در زاویه های مختلف داشته باشد.

پیچ چشمی خودکار (screw eyes)

پیچ گوشواره ای گونه‌ای پیچ است که در سر آن یک قلاب حلقوی وجود دارد و در سر دیگر آن رزوه زده می شود. این دسته از پیچ ها معمولاً برای اتصال کابل ها به اجسام مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال: برای اتصال یک ریسمان به یک تابلو نقاشی به منظور آویزان کردن آن از یک میخی که در داخل دیوار قرار دارد از پیچ چشمی خودکار استفاده می شود.

همچنین یک نوع ازین مدل رزوه هایشان مخصوص چوب است، و در سازه های چوبی کاربرد دارند. همانند پیچ های چشمی، پیچهای چشمی خودکار نیز برای استفاده در کارهای سبک در نظر گرفته شده اند و نباید برای بارهای زاویه ای از آن ها  استفاده کرد.

پیچ چشمی خودکار

 

 

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی