fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

اسلیپ رینگ ها در صنایع

اسلیپ رینگ ها کاربرد گسترده و زیادی در انواع صنایع دارند به گونه ای که نمی توان لیستی از کاربرد آنها تهیه کرد. کاربرد این قطعات از اعماق اقیانوس ها تا اعماق فضا ادامه دارد. این کابردها تنوع بسیار زیادی دارد که میتوان تعدادی از آن را به صورت زیر نام برد:

slip ring - اسلیپ رینگ ها در صنایع

وایندر (Winder):

در صنعت بسته بندی، تولید کاغذ و صنایع مشابه دیگری نیاز به پیچاندن و باز کردن رول های مواد مختلفی وجود دارد. اسلیپ رینگ ها و روتاری جوینت ها برای انتقال جریان، توان یا هیدرولیک در بین اتصالات دوار در این کابردها استفاده شده اند.

winder slipring - اسلیپ رینگ ها در صنایع

 

استکر و ریکلایمر (Stacker and Reclaimer):

اسلیپ رینگ ها در ریکلایمر های حلقوی و استکرهایی که برای بارگیری و تخلیه مواد فله ای متنوع استفاده می شوند، بکار گرفته می شود. در نیروگاه ها، ریکلایمر برای کنترل سوخت جامد و سوخت زیست توده ها مورد استفاده قرار میگیرد.

reclaimer slipring - اسلیپ رینگ ها در صنایع

 

استیج های چرخان (rotating stage):

در استیج های (صحنه های تئاتر) چرخان در تئاترها، اغلب اوقات نیار به انتقال صدا، کنترل جریان و توان از طریق بخش ثابت به استیج دوار وجود دارد. وابسته به پیچیدگی نصب این استیج ها تعداد کانال مورد نیاز در اسلیپ رینگ ها ممکن است به بیش از صد عدد نیز برسد.

rotary stage slip ring - اسلیپ رینگ ها در صنایع

 

قرقره شلنگ جمع کن ساحلی (Offshore Hose Reels):

اسلیپ رینگ ها در قرقره های شلنگ جمع کن نیز مورد استفاده قرار میگیرند. این قرقره ها غالبا در شرایطی مورد استفاده قرار میگیرند که می بایست در شرایط بدمحیطی پاسخگو باشند که از آن جمله رطوبت بالای هوا و شرایط دمایی بین ۴۰- درجه تا ۹۰ درجه سانتی گراد را می توان متذکر شد.

offshore hose reels slip ring - اسلیپ رینگ ها در صنایع

 

جرثقیل های دریایی (Offshore Cranes):

جرثقیل های دریایی به عملکردی با قابلیت اعتماد بالا در شرایط محیطی بسیار بد در آب هوایی استوایی و شمالی نیازمند دارند. که چنین شرایطی را بطور مشابه برای اسلیپ رینگ های بکار گرفته شده در این جرثقیل ها نیز باید در نظر گرفت. اسلیپ رینگ های بکار گرفته شده در جرثقیل های دریایی ممکن است شامل، اسلیپ رینگ های توان بالا و توان پایین، روتاری جوینت، اسلیپ رینگ جریان با ۱۰۰ کانال و یک اسلیپ رینگ نوری باشد که همه آنها تحت در یک واحد مشابه با هم ترکیب می شوند.

offshore crane slip ring - اسلیپ رینگ ها در صنایع

 

موتور ها و ژنراتور ها (Motors and Generators):

اسلیپ رینگ موتورها در کاربردهایی که نیاز به گشتاور راه انداز بالا یا جریان راه انداز پایینی دارند، مورد استفاده قرار میگیرند. این موتورها قابلیت دسترسی بالایی را مهیا می کنند و به طور برای کاربردهایی با نیروی اینرسی بالا مانند درایوهای کارخانه ها پیشنهاد می گردند. سایر کاربردهای معمول اسلیپ رینگ های موتورها، کارخانجات تولید سیمان، معادن و کار با اب می باشد.

Motors and Generators Helsinki Master WEB abb - اسلیپ رینگ ها در صنایع

اسلیپ رینگ ها همچنین در ژنراتورهای آسیاب های بادی و توربین های بادی برای کنترل حرکت پیچ مورد استفاده قرار میگیرند.

wind turbine slip ring 1 - اسلیپ رینگ ها در صنایع

 

سیستم های نیروی محرکه دریایی (Marine Propulsion System):

تعداد زیادی از کشتی ها سیستم های نیروی محرکه که در آن یک پروانه ثابت به یک گندولا (نوعی کشتی یا قایق) قابل هدایت نصب شده است که شامل موتور الکتریکی محرک پروانه نیز، می باشد. منبع الکتریکی به عنوان نیروی محرکه موتور از طریق یک اسلیپ رینگ به سیستم نیروی محرکه این قابلیت را میدهد که ۳۶۰ درجه دوران کند منتقل شده است.

vessles slip ring - اسلیپ رینگ ها در صنایع

 

اسلیپ رینگ صنایع دفاعی (Defense slip ring):

در صنایع دفاعی، اسلیپ رینگ ها در کاربردهای مختلفی از جمله زمین، دریا و هوا استفاده می شوند. این اسلیپ رینگ ها همچنین در کشتی های نیروی دریایی، وسایط نقلیه زمینی صنایع دفاع، موشک و سیستم های رادار مورد استفاده قرار میگیرند. اسلیپ رینگ ها قسمتی از سیستم های پایدارسازی اسلحه ها، دستیابی به هدف لیزری و سیستم های کنترل اتش هستند و آنها پهنای بالایی از دیتا را بین قسمت های دوار و ثابت انتقال می دهند.

defense slipring - اسلیپ رینگ ها در صنایع

منبع:

وبسایت شرکت Moflon

وبسایت شرکت combinent

یک دیدگاه بگذارید

درحال ارسال

Enter Captcha Here : *

Reload Image