واحد الکترونیک : ۰۹۰۵۱۲۰۶۴۴۲ واحد مکانیک : ۰۹۰۵۱۲۰۶۴۴۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
واحد الکترونیک : ۰۹۰۵۱۲۰۶۴۴۲ واحد مکانیک : ۰۹۰۵۱۲۰۶۴۴۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

گریس دریایی

پینیون > قطعات صنعتی > مکانیک > گریس دریایی

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

پینیون دارای دو شعبه در دو شهر بزرگ و صنعتی اصفهان و تهران آماده خدمت رسانی به صنعتگران کشور می باشد.

برای سفارش انواع روانکارهای صنعتی با ما تماس بگیرید.

گریس دریایی ( گریس ضد آب )

گروه فنی مهندسی بازرگانی پینیون، وارد کننده و عاملیت فروش انواع گریس و روغن در ایران می باشد، برای سفارش و استعلام قیمت انواع روغن و گریس دریایی ( گریس ضد آب ) از برندهای معتبر ایرانی و اروپایی با ما تماس بگیرید.

گریس ها برای بالای بردن ویژگی های خاص در کاربرد های متفاوت استفاده می شود و روانکاری است که از روغن و تلغیظ کننده تشکیل شده است. گریس ها بسته به کاربردشان انتخاب می شوند. اغلب استفاده از گریس ها به جای روغن های مایع آسان تر و ارزان تر است و دلیل آن هم این است که در صورتی که روانکاری قطعات با گریس انجام شود نیاز کمتری به روانکاری مجدد پیدا می کنند و همین باعث کاهش هزینه می شود. همچنین برای برخی از قطعات که نیاز به آب بندی کردن وجود دارد از گریس استفاده می شود, زیرا اصطکاک بیشتری تولید می شود و نیروی بیشتری هدر می رود  در نتیجه آب بندی سریع تر انجام می شود.

گریس ها همچنین از روغن ها پایدار تر هستند و برای جلوگیری از زنگ زدگی قطعات میتوان از گریس ها استفاده کرد. گریس مثل یک لایه نرم بین قطعات قرار می گیرد و ارتعاش و سر و صدای قطعه را کاهش می دهد.

ویژگی مهم گریس ها

1- حاوی پلیمرهای منحصر به فرد، کلاسیفایرها با مقاومت ذاتی ضد زنگ زدگی و مقاومت در برابر اکسیداسیون شدن هستند.

2- به دلیل خواص چسبنده آنها باید در محل  مناسب نگهداری شوند.

 از مزایای دیگر گریس ها نسبت به روغن این است که در فشار زیاد، دمای بالا و شوک های مداوم و همچنین در شرایطی که احتمال خوردگی و سایش قطعات زیاد باشد، کار می کنند. به طور مثال معمولا در روانکاری یاتاقان ها از گریس استفاده می شود.

موارد استفاده گریس ضد آب

یکی از انواع گریس ها گریس دریایی ( گریس ضد آب) هستند. گریس دریایی برای روانکاری و حفاظت در پروژه های دریایی فرموله شده است، که معمولا بر پایه لیتیوم هستند. این گریس مناسب  استفاده در صنعت تفریحی از طریق ناوگان دریایی نیزهست. چیزی که بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار می گیرد موارد استفاده  انواع گریس و کاربردهای آن است که عبارتند از:

چرخ دنده های لنچ ، لوله های فرمان و کابل ها، خطوط و اتصالات دریچه گاز، پایه های ترمز و بسیاری از بخش های  دیگر که به روان کننده احتیاج دارند.

گریس های دریایی را می توان در هر دو مورد استفاده از تریلر خودرو و قایق برای روانکاری دیسک ترمز استفاده کرد. همچنین می تواند برای جبران سوئیچ های سوپاپ برای سیستم های ترمز مکانیکی و هیدرولیک بر روی تریلرها، و همچنین در ویلچر های تریلر و غلتک های تریلر استفاده نمود.

گریس دریایی برای سایر کاربردها در  خودرو ها و صنایعی که در معرض زنگ زدگی و خوردگی هستند مناسب است. که شامل بلبرینگ ها، یاتاقان ها، قطعات شاسی، چرخ دنده ها و کوپلینگ ها، به خصوص در مناطقی که ابزار در آب قرار دارند مانند: تونل زنی  های زیرزمینی یا کارخانه های استخراج معادن استفاده می شوند.

گریس ضد آب

نکات مهم در استفاده از گریس های دریایی

  • باید از ورود هوا (حباب) به گریس جلوگیری شود.
  • گریس ها را با هم ترکیب نکنید چون ممکن است از کیفیت عملکرد آن بکاهید.

در محدوده دمایی خیلی زیاد نباید از گریس ها استفاده شود. (این محدوده از محدوده  استفاده روغن ها بیشتر است ولی همچنان پیشنهاد نمی شود که محدوده دمایی زیادی برای استفاده از گریس های دریایی نیز در نظر گرفته شود.)

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی