دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ

یاتاقان، یکی از مهمترین تجهیزات صنعتی و مکانیکی، انواع مختلفی دارد که رولبرینگ و بلبرینگ از مهمترین آن‌ها محسوب می‌شوند. این دو قطعه مکانیکی برای مقابله با بارهای شعاعی و محوری در شافت‌های دوار و متقابل به کار گرفته می‌شوند. جهت خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ می‌توانید با مشاوران گروه پینیون تماس بگیرید.

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ در گروه فنی مهندسی بازرگانی پینیون

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ در چیست؟

در نگاه اول ممکن است این دو تجهیز خیلی متفاوت از هم به نظر نرسند. با این حال، این یاتاقان‌های سبک یعنی بلبرینگ و رولبرینگ با وجود ظاهر مشابه، کاربردهای بسیار متفاوتی دارند. ما به شما نشان می‌دهیم که بلبرینگ‌ها و رولبرینگ‌ها چگونه کار می‌کنند و تفاوت این دو در چیست.

تفاوت در کاربرد و تحمل بار بلبرینگ و رولبرینگ

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ در نگاه اول مربوط به نوع تحمل بار و کاربرد آن‌هاست. بلبرینگ از صدها سال پیش وجود داشته و کاربردهای گوناگونی دارند که برخی از آن‌ها شامل استفاده در انواع تایر، کشو، کاربرد در دیسک‌های سخت، اسکیت بورد و … است. توپ بلبرینگ وزن کمی دارد و قادر به تحمل بار محوری و شعاعی در حد معمول و به صورت همزمان است.

  • تفاوت کاربرد رولبرینگ و بلبرینگ

هنگامی که بلبرینگ‌ها در حرکت هستند کار اصلی آن‌ها انتقال بار از مسیر بیرونی به مسیر داخلی است. این شکل از انتقال بار امکان چرخش صاف را فراهم می‌کند. از بلبرینگ‌ها معمولاً در چرخ‌های کوچک و درایوهای سخت و همچنین برای سایر کاربردهای روزمره استفاده می‌شود. برخلاف بلبرینگ‌ها، رولبرینگ‌ها منحصرا برای بارهای سنگین طراحی می‌شوند. این نوع یاتاقان اساساً در اطراف یک سیلندر قرار می‌گیرد، به این معنی که قادر به توزیع بار در یک ناحیه بزرگ و حمل وزنه‌های سنگین هستند.

  • تفاوت تحمل بار در بلبرینگ و رولبرینگ‌ها

بلبرینگ‌ها در صورت فشار زیاد مستعد تغییر شکل هستند و قادر به تحمل بارهای سنگین نمی‌باشند، اما برخلاف بلبرینگ، رولبرینگ‌ها برای تحمل بارهای شعاعی ساخته شده اند. در واقع رولبرینگ‌ها برای تحمل بارهای سنگین، عملکرد بهتری دارند.

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ از لحاظ ساختار

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ از نظر ساختار نیز قابل بررسی است. بلبرینگ معمولاً به صورت مونتاژ شده فروخته می‌شود و در صورت خراب شدن به طور کلی باید آن‌ها را تعویض کرد. اما اغلب می‌توان قطعات رولبرینگ‌ها را جدا کرد و نورد ، غلتک یا دیگر قطعات بیرونی یا داخلی را به صورت جداگانه تعویض کرد. از این لحاظ، رولبرینگ‌ها ساختار قدرتمندتری دارند و در هنگام نیاز به تعمیر گزینه‌های مقرون به صرفه تری هستند.

این دو قطعه مکانیکی دارای شباهت‌های فراوانی هستند و به همین دلیل در هنگام خرید پیش از توجه به تفاوت بلبرینگ و رولبرینگ بهتر است که آن‌ها را بر اساس نوع کاربری مدنظر خود را انتخاب نمایید. همچنین در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و خرید آنلاین این دو قطعه از برندهای معتبر به صورت اورجینال، می‌توانید با گروه فنی، مهندسی و بازرگانی پینیون تماس حاصل فرمایید.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.3/5 - (22 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید