دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

تسمه نقاله آجدار V شکل

مدت بسیار زیادی است که از ویژگی‌های تسمه‌ نقاله برای تسهیل امور در تمام صنایع بهره می‌گیریم. معمولاً استفاده از نوار نقاله‌های معمولی برای سطوحی با شیب بیش از 22 درجه ممکن نیست. در این مواقع از تسمه نقاله آجدار V شکل بهره می‌گیرند که به خاطر پروفیل‌های مخصوص و آج‌ها، مانع از رها شدن و سرخوردن مواد یا محصولات روی آن می‌شود. این نوع تسمه‌نقاله برای سطوحی با زاویه شیب 45 درجه نیز قابل‌ استفاده است. برای مشاوره و خرید انواع تسمه نقاله کافیست با کارشناسان پینیون تماس بگیرید تا اطلاعات کافی را دراختیارتان قراردهند.

پینیون نمایندگی فروش تسمه نقاله آجدار V شکل در ایران

کاربرد انواع تسمه نقاله‌ها

مدت بسیار زیادی است که از ویژگی‌های تسمه‌نقاله برای تسهیل امور در تمام صنایع بهره می‌گیریم و تقریباً همه ما حداقل یک‌بار نمونه‌هایی از کاربرد تسمه‌نقاله‌ها را در پیرامون خود دیده‌ایم. یکی از نمونه‌های بارز آن بخش جابه‌جایی بار در فرودگاه‌ها است که وسایلی مانند چمدان‌ها بر روی آن قرار می‌گیرند. بااین‌حال، استفاده از تسمه‌نقاله یا نوار نقاله در کارخانه‌های تولیدی و معادن ازجمله نمونه‌هایی پرکاربرد این ابزار به شمار می‌آیند.

این وسیله دارای انواع مختلفی است که هرکدام از آن‌ها با ویژگی‌های منحصربه‌فرد و مشخصه‌های خود به تسهیل و تسریع حمل و جابه‌جایی وسایل کمک می‌کنند. یکی از انواع پرکاربرد آن، تسمه نقاله آجدار وی شکل است که برای حمل و جابه‌جایی در سطوح شیب‌دار استفاده می‌شود. تسمه نقاله آجدار گریپ و تسمه نقاله مدولار نیز ازجمله تسمه نقاله‌های پرکاربرد محسوب می‌شوند.

ویژگی‌های نوار نقاله آجدار V شکل

تمام نوار نقاله‌ها از یک یا چندلایه ساخته می‌شوند که تعداد لایه‌ها به نسبت کاربرد آن‌ها می‌تواند کم یا زیاد شود. نوار نقاله‌ها معمولاً از سه لایه پوشش لاستیکی پایین، لایه منجیدها و پوشش لاستیکی بالا تشکیل می‌شوند که درمجموع، موجب افزایش مقاومت تسمه‌نقاله نسبت به رشته‌های فولادی می‌شوند. تسمه نقاله آجدار V شکل عمر بسیار زیادی دارد، بهره‌وری بیشتری ایجاد می‌کند و موجب صرفه‌جویی در انرژی می‌شود.

لازم به ذکر است که جنس و کیفیت مواد استفاده‌شده در ساخت تسمه‌نقاله از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند کاربرد آن را تغییر دهد. پوشش پلاستیکی به‌کاررفته در ساخت تسمه نقاله آجدار وی شکل می‌تواند ضد سایش یا مقاوم در برابر گرما، روغن و گریس یا آتش باشد.

اندازه های مختلف تسمه نقاله آجدار V شکل

اندازه‌ها در تسمه نقاله آجدار V شکل

در انتخاب و خرید تمام نوار نقاله‌ها دو مقیاس عرض کلی تسمه و تعداد لایه‌های منجید ازجمله اندازه‌های و مقیاس‌های تعیین‌کننده است. اما در تسمه نقاله آجدار V شکل چند مقیاس دیگر نیز وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شوند.

 • عرض محدوده آجدار: بخشی از عرض کلی تسمه آجدار است که به‌صورت جداگانه اندازه‌گیری می‌شود.
 • فضای خارج از محدوده آجدار: حاشیه‌های نوار نقاله که پروفیل‌های آجدار در آن دیده نمی‌شوند به‌صورت جداگانه اندازه‌گیری می‌شود. درواقع با کم کردن اندازه عرض محدوده آجدار از عرض کلی تسمه‌نقاله می‌توان فضای خارج از محدوده نقاله را به دست آورد.
 • فاصله بین آج‌ها: یکی دیگر از مقیاس‌ها است که در فاصله میان هر آج تا آج بعدی در طول تسمه نقاله آجدار V شکل را اندازه‌گیری می‌کند.
 • ارتفاع آج: آج‌های V شکل دارای سه سطح مقطع هستند و ارتفاع آج با محاسبه این سه سطح مقطع اندازه‌گیری می‌شود.

انواع کاربرد نوار نقاله آجدار V شکل

انواع کاربرد نوار نقاله آجدار V شکل

از تسمه نقاله آجدار وی شکل می‌توان برای جابه‌جایی مواد چسبناکی مانند ریگ، خاکستر و خاک رس، مواد روان مانند جو، ذرت، شن و ماسه و گندم، مواد پودری مانند آرد و آهک و بسته‌بندی‌هایی مانند کنف، گونی و کیسه‌های کاغذی محصولاتی مانند سیمان، آهک و… استفاده کرد. ارتفاع آج تسمه بسته به نوع موادی که جابه‌جا می‌شوند متفاوت انتخاب می‌شود. ازجمله صنایعی که از تسمه نقاله آجدار V شکل در جابه‌جایی مواد خود استفاده می‌کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معادن
 • معدن نمک
 • شن و ماسه
 • حمل‌ونقل کک
 • سنگ‌شکن سیار
 • صنایع زغال‌سنگ
 • صنایع مواد غذایی
 • صنایع سیمان و آهک
 • پالایشگاه‌های غلات، شکر، جو، گندم و سایر دانه‌ها

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید