دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
شرکت فنی مهندسی پینیون نمایندگی و عاملیت فروش انواع استپ موتور

بازرگانی فروش استپ موتور

گروه فنی مهندسی پینیون در زمینه فروش و تعمیر قطعات برق و الکترونیک مانند فروش استپ موتور (استپر موتور ، step motor یا steper motor)  در مدل های دوفاز (چهارسیم) و سه فاز (شش سیم)  و پنج فاز ( هشت سیم) در گشتاورهای خروجی مختلف مناسب برای پرینتر سه بعدی، ساخت CNC و رباتیک فعالیت می کند. برای دریافت مشاوره جهت خرید می توانید از طریق شماره های درج شده با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آن ها راهنمایی بخواهید.

فروش استپ موتور اتونیکس ، کینکو ، ال اس ، دنکی ، شینانو ، کنشی ، لید شاین

گواهی اصالت کالا برای فروش محصولات اورجینال صنعتی
فروش قطعات برق و الکترونیک در گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون
با خرید از گروه پینیون می توانید از خدمات پشتیبانی ما استفاده کنید

نوعی از موتورهای الکتریکی براش­لس یا بدون جاروبک را استپ موتور ها تشکیل می­ دهند. این نوع از موتورها را با نام­ های دیگری نظیر استپر موتور و موتور پله­ ای نیز می ­شناسند. در این موتورها یک دور 360 درجه­ ای را به چند قسمت (پله) مساوی تقسیم کرده ­اند. که می­ توان به کمک این پله­ ها موتور را به اندازه ­ای مشخص چرخاند و کنترل کرد. تفاوت اصلی موتورهای براش (دارای جاروبک) با براش­لس (بدون جاروبک) نیز در این نکته نهفته است که موتورهای جاروبک دار با اعمال ولتاژ به ترمینال­ ها، به حرکت پیوسته ادامه می­ دهند.
در حالی که در موتورهای بدون جاروبک با اعمال پالس به ترمینال­ ها، موتور فقط به اندازه ­ای مشخص می­ چرخد.  استپ موتورها  به صورت حلقه­ باز کنترل می شوند و به عبارت دیگر برای کنترل نیازی به فیدبک گرفتن ندارند. فرمان ورودی را به شکل پالسی الکتریکی که عموما پالس مربعی است، دریافت می ­کنند و به همین دلیل است که استپر موتور از دقت بالایی برخوردار است.

 

استپ موتور

کاربرد استپر موتور ها چیست؟

امروزه کاربردهای متعددی در صنعت پیدا کرده ­اند. عموما در تمام مواردی که نیاز است موقعیت دقیق مکانی و زاویه ­ای را مشخص کنیم، از این موتورها استفاده می­ شود. انواع دستگاه ­های CNC ، انواع پرینتر­های سه بعدی ، انواع پرینترهای جوهر افشان ، اسکنرها ، انواع ربات­ ها ، فلاپی درایوها ، لنز انواع مختلفی از دوربین­ های دیجیتال پلاتر دارای استپ موتور می باشند.

استپر موتور چگونه کار می کند؟

در استپر موتور با اعمال پالس الکتریکی، موتور شروع به چرخش می ­کند و با هر پالس به میزان مشخصی می ­چرخد. استپر موتورها عموما دارای دندانه­ های مغناطیسی (الکترومگنت) هستند که در اطراف شفت آهنی دندانه­ دار مرکزی موتور قرار گرفته ­اند. این دندانه­ های مغناطیسی به وسیله یک مدار خارجی به کمک میکروکنترلر تغذیه می­ شوند.
 برای راه اندازی این موتور، به یکی از مغناطیس ­ها جریان الکتریکی وارد می ­شود و در نتیجه میدان مغناطیسی حاصله، دندانه­ های روتور، جذب مغناطیس مورد نظر می­ شوند. با رسیدن دندانه به رو­به ­روی مغناطیس، موتور از حرکت باز می­ ایستد تا پالس بعدی به مغناطیس بعدی اعمال شود و مجدد دندانه و در نتیجه موتور شروع به حرکت کند تا روبه روی مغناطیس بعدی قرار گیرد. هر یک از این چرخش ­ها را یک استپ می­ نامند و تعداد مشخصی از این استپ ­ها یک دور را تشکیل می ­دهند که در استپر موتورهای مختلف این عدد فرق می­کند. ولی نکته اصلی این است که در همه استپ موتورها نسبت تعداد استپ­ ها به دور موتور یک عدد صحیح خواهد بود.

فروش انواع استپ موتور یا استپر موتور در گروه فنی مهندسی پینیون

فروش انواع استپر موتور

استپر موتور ها را به طور کل در سه دسته تقسیم بندی می شوند به همین دلیل زمان خرید باید با هر کدام از دسته ها و ویژگی های آن ها به خوبی آشنایی داشته باشید.

 1. استپر موتور با آهن­ربای دایم
 2. استپ موتور با مقاومت مغناطیسی متغیر
 3. استپ موتور سنکرون هیبرید

 استپ موتور با آهن­ربای دایم

در استپر موتور با آهن ربای دایم، روتور از جنس مغناطیس دائم (آهنربای دائم) ساخته می ­شود و بر اساس جاذبه و دافعه بین قطب­ های مغناطیسی استاتور و روتور کار می­ کند.

پینیون در زمینه فروش قطعات برق و الکترونیک از جمله فروش استپ موتور ها فعالیت دارد.

برای خرید یا استعلام قیمت استپ موتور ها با ما تماس بگیرید.

 استپ موتور با مقاومت مغناطیسی متغیر

این در حالی است که در استپ موتور با مقاومت مغناطیسی متغیر از روتوری آهنی استفاده می­ کنند و در این حالت حداقل مقاومت مغناطیسی بین روتور و استاتور مربوط به زمانی است که کمترین فاصله بین قطب ­ها وجود داشته باشد. این دسته از استپ موتورها به دو دسته تک­پارچه (تک تکه) یا چند­پارچه (چند تکه) تقسیم می­ شوند.

استپ موتور سنکرون هیبرید

در مدل آخر استپ موتورها از هر دو تکنیک فوق استفاده شده است و علت آن را دست­یابی به حداکثر توان در کوچکترین فضا می­ دانند.

ساختار استپ موتور

در استپ موتور، تعداد دندانه­ های روتور را قطب و تعداد سیم­ بندی­ های استاتور را فاز می­ نامند.

  استپ موتور

 

 به منظور درک این موضوع به شکل زیر توجه نمایید که یک استپ موتور دو قطبی و چهار فاز را نشان می ­دهد:   استپ موتور

در صورتی که سیم­ پیچ­ های استاتور به ترتیب و به صورت فاز به فاز روشن شوند و در اصطلاح عمل کلیدزنی انجام شود. روتور در جهت مورد نظر شروع به چرخش می­ کند و زاویه ­ی گام موتور در این حالت 90 درجه خواهد بود. حال اگر کلیدزنی به صورتی انجام شود که در هر لحظه به جای یک فاز، دو فاز همزمان فعال باشند، روتور با زاویه­ ی گام 45 درجه حرکت خواهد کرد. برای افزایش تعداد گام ­ها یا کاهش زاویه­ ی هر گام باید از روتوری با تعداد قطب (دندانه) بیشتر استفاده نمود که می­ توان شماتیکی از آن را در شکل زیر مشاهده کرد:

شماتیک استپ موتور با تعداد قطب یا دندانه بیش تر   

 

مهم ترین نکات و مزایا و معایب خرید استپ موتر

همانند دیگر ساخته ­های بشر، استپ موتورها نیز دارای مزایا و معایبی هستند. ولی در این بین مزایای استپ موتور به مراتب بیشتر از معایب آن است و روز به روز استپ موتورها در حال پیشرفت بوده و معایب این موتورها روز به روز کاهش پیدا می ­کند.

مزایا استپر موتورها

 • کنترل آسان و کم هزینه
 • گشتاور بالا در سرعت­ های پایین و در زمان شروع به کار موتور
 • استحکام بالا
 • تکنولوژی ساخت آسان
 • قابلیت کار در سیستم­ هایی با کنترل باز (بدون فیدبک)
 • نگهداری آسان و کم هزینه
 • احتمال کم استال و لرزش موتور
 • قابلیت کار در محیط ­های مختلف
 • قابل استفاده در صنعت رباتیک در مقیاس­ های بزرگ
 • قابلیت اعتماد بالا
 • زاویه چرخش موتور دقیقا متناسب با پالس ورودی است
 • قابلیت کار در سرعت­ های بسیار پایین
 • عمر بالا چرا که بدون جاروبک است
 • فاقد خطای تجمعی
 • چرخش در هر دو جهت
 • قابلیت توقف لحظه­ ای بدون آسیب دیدن موتور
 • عدم نیاز به گیربکس

معایب استپر موتور ها

 • امکان بروز رزونانس و زمان زیاد برای رسیدن به حالت دائم
 • جریان مصرفی بالا و در نتیجه امکان افزایش دما
 • محدودیت گشتاور و سرعت
 • تلفات بالا در سرعت بالا و ایجاد سر و صدا

لوگو پینیون

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به سوالات شما پاسخ داده باشیم در صورت نیاز به پشتیبانی و یا مشاوره بیشتر لطفا در قسمت کامنت ها مطرح نمایید تا به بهترین شکل و در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.

1 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید