دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

کاربرد بلبرینگ

کاربرد بلبرینگ

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

نمایندگی و عاملیت فروش انواع بلبرینگ

پینیون با کادر مجرب و متخصص خود در زمینه مشاوره و فروش انواع بلبرینگ و کاربرد بلبرینگ ها فعالیت دارد.

برای اطلاعات بیشتر و یا خرید و مشاوره با ما تماس بگیرید.

کاربرد بلبرینگ ها در صنعت

بلبرینگ ها در بسیاری از اجزای مختلف صنایع استفاده می شود. در ادامه مختصری از کاربرد بلبرینگ ها در صنایع آورده شده است.

  • کاربرد بلبرینگ در صنایع خودرو

بیرینگ های کوچک موتورهای الکتریکی در بسیاری از قسمت های خودرو مانند دینام، برف پاک کن ها، موتور الکتریکی صندلی، آینه ها و شیشه های برقی استفاده می شود.

بیرینگ ها برای قطعات حرکتی آهسته یا کنترلی مانند بیرینگ های فرمان می تواند با روان کننده های میراگر مخصوص تهیه شود تا لرزش ها کاهش یابد و عملیات نرم تر انجام شود.

بلبرینگ در خودرو

  • بلبرینگ های مورد استفاده در صنایع غذایی

بلبرینگ های ضد زنگ 440 (440 grade stainless steel) و بلبرینگ های پلی استال (بلبرینگ های پلاستیکی)، به شکل گسترده ای در صنایع غذایی به کار گرفته می شوند. این بلبرینگ ها غالبا با مواد خورنده و مایعات و همچنین بخارهای شوینده، آب، آلودگی و یا دمای بالا مواجه هستند.

  • ویژگی های بلبرینگ های صنایع غذایی

بلبرینگ های صنایع غذایی، از پوشش های فلزی (metal shields) و یا لاستیک آب بند (rubber seals) تشکیل شده اند. برای شرایط دمایی بالا از آب بند وایتون با گریس های متناسب با این دما استفاده شده است.

  • مناسب در محیط های خورنده

برای کاربردهایی که در محیط های بسیار خورنده قرار دارد، بلبرینگ های تمام سرامیکی از جنس زیرکونیا و یا سیلیکون نیترید استفاده می شود. همچنین این بلبرینگ های در دماهای بسیار بالا نیز کاربرد دارند.

بلبرینگ ها در دوچرخه های کوهستانی و یا دوچرخه های جاده ای مورد استفاده قرار میگیرند. بلبرینگ های شعاعی با سطح مقطع باریک که اغلب با عنوان بلبرینگ های کاتریج به آن ها اشاره می شود، می تواند به عنوان بلبرینگ سگ دست پایینی و بلبرینگ های چرخ دوچرخه مورد استفاده قرار می گیرند. این بلبرینگ ها در دو حالت آب بند فلزی و لاستیکی غالبا موجود هستند و برای استفاده در محیط های خورنده از بلبرینگ های ضد زنگ به صورت کاملا آب بند و ضد آب (waterproof ) مورد استفاده قرار می گیرند.

در این حوزه از بلبرینگ های کروم سخت کاری شده و استیل گرید 440 استفاده می شود. زیرا هم نیاز به عمر بیشتری است و هم حرکت روان با حداقل اصطکاک مورد نیاز است.

بلبرینگ در دوچرخه

  • بلبرینگ های ساعت ها

در ساعت ها از بلبرینگ مینیاتوری برای شفت هایی به کوچی 0.6 میلی متر استفاده می شود. در این حالت برای رسیدن به حداقل اصطاک، بلبرینگ های مینیاتوری می توانند با روغن های مصنوعی با چگالی بسیار پایین، روغن کاری شوند و یا بلبرینگ ها کاملا خشک و بدون روغن کاری باشند. که در حالت کاملا خشک بهتر است از نوع ضد خوردگی استفاده شود.

  • بلبرینگ های مورد استفاده در صنایع شیمیایی و داروئی

در این حوزه از بلبرینگ های مقاوم به خوردگی مانند استیل ضد زنگ گرید 440، بلبرینگ های پلاستیکی و بلبرینگ های سرامیکی استفاده می شود. که می توانند در برابر محیط های شیمیایی خورنده و یا محصولات دارویی مقاوم باشند. هم چنین میتوان برای محیط های بسیار خورنده با شرایط بد محیطی از بلبرینگ های استیل گرید 316 هم استفاده کرد.

برای کاربرد های مختلف در این زمینه می توان از مواد مختلفی استفاده کرد. به عنوان مثال بلبرینگ های پلی استال (بلبرینگ های پلاستیکی) در مواجه با انواع الکل ها و کلراید ها مقاوم بوده در حالی که بلبرینگ های پلی پروپیلن پیشنهاد مناسبی برای مقاومت در محیط های اسیدی و بازی هستند.

در این حوزه مجدد بلبرینگ های سرامیکی بسیار مناسب هستند زیرا مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند.

 

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی