دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

تسمه نقاله توری

تسمه نقاله‌ها از وسایل پرکاربرد و مورداستفاده در صنعت هستند و در انواع مختلفی تولید می‌شوند. یکی از تسمه نقاله‌های پراستفاده، تسمه نقاله توری است که خود در اشکال و انواع متنوعی ساخته می‌شود. در اینجا در مورد کاربردهای تسمه نقاله توری و دیگر مسائل مرتبط با آن، اطلاعاتی را در اختیار شما خواهیم گذاشت. برای اطلاعات فنی بیشتر درباره انواع تسمه نوار نقاله از جمله تسمه نقاله توری موجود در بازار و استعلام قیمت با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید، و یا به لینک درج شده مراجعه فرمایید.

پینیون عاملیت فروش تسمه نقاله توری در کشور

تسمه نقاله توری چه ویژگی‎‌هایی دارد؟

تسمه نقاله درواقع جزو اصلی یک سیستم حمل‌ونقل مواد در صنعت است. امروزه در صنایع مختلف از تسمه نقاله به منظور انتقال مواد استفاده می‌شود. تسمه نقاله توری نیز با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، می‌تواند در صنایع مختلف مورداستفاده قرار گیرد. همان‌گونه که از نام این نوع تسمه نقاله پیداست، سطح رویی نوار نقاله به شکل توری است و همین خصوصیت می‌تواند برخی احتیاجات خاص صنایع را برطرف نماید.

جدا از جنس تسمه نقاله توری، کوچک یا بزرگ بودن دهانه‌های روی توری باعث تفاوت در انواع آن شده است. توری‌های با دهانه بزرگ می‌توانند در برخی صنایع که نیاز به عبور آسان قطعات و ذرات است، مورداستفاده قرار بگیرند. همچنین در برخی صنایع نیاز به استفاده از توری‌هایی با دهانه کوچک است. برای مثال در برخی نانوایی‌های صنعتی از نوار نقاله‌های توری با دهانه نسبتا کوچک استفاده می‌شود که کاملا مناسب این نوع صنایع است.

انواع تسمه نقاله توری و کاربردهای هریک

تسمه نقاله‌های توری با استفاده از مواد اولیه مختلفی تولید می‌شوند. هر یک از این تسمه نقاله‌های توری ویژگی‌های خاصی دارند و می‌توانند نیازهای ویژه صنایع را رفع نمایند. برخی از آن‎ها از مقاومت بالاتری برخوردارند، تعدادی انعطاف‌پذیری بیشتری دارند، برخی دارای ویژگی‌های خاصی مانند نسوز بودن هستند و ویژگی‌های دیگری که تفاوت‌های بین انواع مختلف تسمه نقاله‌های توری را به وجود آورده‌اند. در اینجا به انواع مختلف تسمه نقاله‌های توری اشاره کرده و هریک را موردبررسی قرار می‌دهیم:

تسمه نقاله توری فلزی

این نوع از تسمه نقاله توری از مقاومت بالایی برخوردار است و می‌تواند در محیط‌هایی که دیگر انواع تسمه نقاله نمی‌توانند مورداستفاده قرار بگیرند، به کار رود. برای مثال در محیط‌هایی که روغن و برخی مایعات دیگر وجود دارند، نمی‌توان از برخی انواع تسمه نقاله‌ها استفاده کرد. در چنین شرایطی استفاده از این نوع تسمه نقاله توری توصیه می‌شود. خود تسمه نقاله‌های توری فلزی نیز در انواع متنوعی تولید می‌شوند. فلز مورداستفاده در ساخت این نوع تسمه می‌تواند استیل، آهن و یا فلزات دیگری باشد که همگی از مقاومت بالایی برخوردارند. از دیگر تسمه‌هایی با مقاومت بالا می‌توان به تسمه نقاله برزنتی اشاره کرد.

تسمه نقاله‌های توری استیل: معمولا در صنایع غذایی مورداستفاده قرار می‌گیرند. این نوع تسمه نقاله توری می‌تواند در دمای بالای 350 درجه نیز به کار گرفته شود. از تسمه نقاله الواتور نیز در صنایع غذایی استفاده می‌شود.

تسمه نقاله فولادی: این نوع از تسمه نقاله نیز معمولا در صنایع بهداشتی به کار می‌رود. گاهی به دلیل وجود محدودیت‌هایی در رابطه با استفاده از تسمه نقاله فولادی، بر روی تسمه نقاله روکشی از جنس گالوانیزه کشیده می‌شود.

تسمه نقاله توری گالوانیزه: از مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و سایش برخوردار است. این نوع تسمه نقاله توری می‌تواند در محیط‌هایی با دمای 300 درجه نیز مورداستفاده قرار بگیرد.

تسمه نقاله توری تفلون

تسمه نقاله توری تفلون از آن دست تسمه نقاله‌هایی است که می‌تواند در صنایع پرشماری استفاده شود. این تسمه این قابلیت را دارد که انواع مختلفی از مواد ازجمله قطعات فلزی، مواد غذایی و مواد شیمیایی را انتقال دهد و همین موضوع باعث شده است که به‌عنوان یک تسمه نقاله چندمنظوره مورداستفاده قرار بگیرد. از صنایع مهمی که در آن‌ها از تسمه نقاله توری تفلون استفاده می‌شود، می‌توان به صنایع غذایی، صنعت دارو و صنایع نساجی اشاره کرد.

تسمه نقاله توری نسوز

این نوع از تسمه نقاله‌های توری این قابلیت را دارند که در دماهای بسیار بالا نیز مورداستفاده قرار بگیرند. در برخی از صنایع مانند صنایع غذایی و همچنین کوره‌ها مواد بسیار داغ هستند و برای انتقال آن‌ها نیاز به چنین تسمه نقاله‌ای است. تسمه نقاله‌های توری نسوز در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. همچنین در تولید برخی انواع این نوع تسمه نقاله از موادی استفاده می‌شود که باعث انعطاف‌پذیری بالای تسمه می‌شود و آن را در برابر مواد سمی مقاوم می‌کند. این نوع تسمه نقاله‎‌ها در برخی صنایع غذایی و دارویی خاص به کار گرفته می‌شوند.

علاوه بر موارد بالا، تسمه نقاله‌های توری دیگری نیز وجود دارند که از آن جمله می‌توان به تسمه نقاله توری پلاستیکی اشاره کرد که از ویژگی‎‌های مهم آن می‌توان به مقاومت بالای آن‌ها اشاره کرد. همچنین نوع دیگری از تسمه نقاله‌های توری، تسمه نقاله کبریتی است که بیشتر در صنایع کوچکی مانند نانوایی‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. گروه فنی مهندسی پینیون در زمینه بازرگانی و فروش انواع تسمه صنعتی فعالیت دارد. جهت سفارش و خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید