دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

تسمه نوار نقاله نسوز ضد حرارت

یکی از نمونه‌های کاربرد تسمه نقاله یا نوار نقاله که حتما در زندگی خود یا در تلویزیون مشاهده کرده‌اید، نوار نقاله مخصوص شکلات و کیکی که در تبلیغات به‌ صورت ردیفی و سوار بر یک نوار محرک از دل دستگاه بیرون می‌آیند تا به شما چشمک بزنند یا نوارهای باربری که در فرودگاه‌ها به حمل چمدان کمک می‌کنند، همه از نمونه‌های تسمه نقاله هستند. گروه فنی مهندسی بازرگانی پینیون، تامین کننده و تولید کننده انواع تسمه نوار نقاله در ایران، برای سفارش خرید و استعلام قیمت تسمه نقاله نسوز (نوار نقاله ضد حرارت) با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

عاملیت فروش تسمه نوار نقاله ضد حرارت

تسمه نوار نقاله نسوز

درواقع از نوار نقاله‌ها در صنایع مختلف برای جابه‌جایی و حمل مواد و بسته‌بندی‌ها در سطوح صاف یا شیب‌دار استفاده می‌شود. اما حتی نوع تسمه نقاله‌ای که در یک کارخانه کیک پزی به‌ منظور عبور دادن شیرینی‌ها از دستگاه‌های مختلف استفاده می‌شود نیز با یکدیگر متفاوت است. بنابراین، تسمه‌ نقاله‌های کاربردی که در صنایع غذایی، پالایشگاه‌ها، سیستم حمل‌ و نقل، کارخانه سیمان و آهک و معادن مختلف استفاده می‌شوند نیز می‌توانند نوع و ویژگی‌های متفاوت با یکدیگر داشته باشند. درجایی که تسمه نقاله قرار است در معرض حرارت بالایی قرار بگیرد، الزامی است که از نوار نقاله ضد حرارت یا تسمه نقاله نسوز بهره گرفت. تسمه نقاله مواد غذایی و همچنین تسمه نقاله فلزی نیز دیگر تسمه نقاله‌های پرکاربرد در صنعت شناخته شده‌اند.

ویژگی‌های نوار نقاله ضد حرارت، تسمه نقاله نسوز

ساختار نوار نقاله‌های مختلف از نظر جنس، اندازه ابعاد طول، عرض و قطر و حتی تعداد لایه‌های سازنده با یکدیگر متفاوت هستند. اغلب نوار نقاله‌ها از سه لایه تشکیل‌ شده‌اند و لایه منجید در میان دولایه زیرین و زبرین قرارگرفته است. در نوار نقاله نسوز و تسمه نقاله ضد حرارت لایه‌های زیرین و رویی باید ضخامت بیشتری داشته باشند تا از رسیدن حرارت به لایه منجید میانی جلوگیری شود. این تسمه نقاله ممکن است در برابر حرارت یک خشک‌ کن یا دستگاه کیک پزی عبور کند و لازم به تحمل و مقاومت بالای آن در برابر دمای بالا است. به‌ این‌ ترتیب، تسمه نقاله نسوز از یک آسیب جدی در امان می‌ماند.

ساختار نوار نقاله ضد حرارت به‌ صورت توری با مش بندی‌های ریز یا درشت (متناسب با کاربرد) است و بسته به جنس لایه‌های زیرین و زبرین میزان حرارت قابل‌ تحمل آن تغییر می‌کند. جنس این لایه‌ها می‌تواند تفلونی (PTFE)، آهن، گالوانیزه‌ای یا استیل باشد که دو نوار سیلیکونی حاشیه‌های عرضی آن را در تمام طول تسمه نقاله دربر می‌گیرند. این نوارها می‌توانند تسمه را در برابر سایش، ضربه و پارگی مقاوم کنند. اتصال تسمه‌ نوار نقاله‌های نسوز به یکدیگر توسط زیپ‌های تفلونی (نسوز) صورت می‌گیرد. جنس‌های مختلف نوار نقاله ضد حرارت دارای ویژگی‌ها و مشخصه‌های متفاوتی هستند که آن‌ها را مناسب برای کاربرد در صنایع مختلف می‌کنند.

نوع تفلونی قادر به تحمل دماهای بین 70 تا 250 درجه سانتی‌گراد است. که با مش بندی‌های 2*2 یا 4*4 تولید می‌شوند. نوع گالوانیزه‌ای نیز قادر به تحمل حرارتی غیرمستقیم تا حدود 300 درجه سانتی‌گراد است. برخی تسمه‌ نقاله‌های ضد حرارت می‌توانند تا 350 درجه سانتی‌گراد نیز از خود مقاومت نشان دهند.

کاربرد تسمه نوار نقاله ضد حرارت در صنعت

 

کاربرد نوار نقاله ضد حرارت، تسمه نقاله نسوز در صنعت

از این نوع تسمه‌ نقاله‌ها برای عبور مواد از کوره‌ها، خطوط شستشو و خشک‌ کن یا جابه‌جا کردن مواد داغ استفاده می‌شود. کاربرد این نوع تسمه نقاله در صنایع زیر به‌ وفور دیده می‌شود:
⦁ معادن
⦁ نیروگاه‌ها
⦁ ریخته‌گری
⦁ صنعت فولاد
⦁ صنایع سیمان
⦁ صنایع شیمیایی
⦁ ایستگاه‌های برق
⦁ صنعت پردازش فلز
⦁ کارخانه‌های زباله‌سوزی
⦁ صنایع نان پزی، کیک پزی و شکلات پزی
⦁ خشک‌کن‌های بهداشتی سبزی‌ها، میوه‌ها و سایر مواد غذایی

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید