دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

تسمه نقاله لاستیکی

نوار نقاله‌ها می‌توانند بسته به کاربرد آن‌ها نسوز، ضد حرارت، فلزی، لاستیکی یا ضد سایش باشند. ساختار این نوار نقاله‌ها از یک یا چندلایه تشکیل می‌شود. اغلب آن‌ها از سه لایه شامل لایه‌های زیرین، رویی و لایه منجید میانی ساخته می‌شوند. در برخی از نوار نقاله‌ها به‌منظور افزایش استحکام از لایه‌های بیشتری استفاده می‌شود. نمونه‌هایی از این مورد را در تسمه نقاله لاستیکی (سیم دار، نخ دار) مشاهده می‌کنیم. شما برای خرید انواع تسمه نوار نقاله کافیست به یکی از نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنید تا خریدی مطمئن داشته باشید. پینیون یکی از آن نمایندگی‌های معتبر در این زمینه می‌باشد. برای درخواست مشاوره فنی درخصوص خرید تسمه نقاله لاستیکی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

پینیون عاملیت فروش تسمه نوار نقاله لاستیکی در کشور

تسمه نقاله ابزاری بسیار مهم و پرکاربرد در حمل‌ونقل مواد، بار و حتی افراد است. نمونه‌های مشهود آن را می‌توان در آسانسورها، خطوط شستشوی سبزیجات و میوه‌ها، کارخانه‌های کیک پزی و تولید شکلات، آسانسورها و پله‌برقی‌ها مشاهده کرد. از این ابزار می‌توان برای صنایع مختلف غذایی، کارخانه‌ها، پالایشگاه‌ها، انبارداری و… به‌منظور کاهش نیروی انسانی و افزایش بهره‌وری بهره گرفت. به‌ این‌ ترتیب، در زمان و انرژی نیز صرفه‌جویی می‌شود. نمونه‌هایی از آن را می‌توان در خط بسته‌بندی، جابه‌جایی مواد شیمیایی، فلزات، سنگ معدن و… مشاهده کرد. اما تسمه نقاله‌ها دارای انواع متعددی با ویژگی‌ها و مشخصه‌های متفاوت از یکدیگر هستند.

ویژگی های تسمه نقاله لاستیکی

ویژگی‌های تسمه نقاله لاستیکی

در تسمه نقاله لاستیکی نخ دار معمولاً از لایه‌های لاستیکی نخ دار جهت افزایش استحکام آن استفاده می‌شود. نخ‌های EP بسیار قدرتمند و مقاوم هستند و به دلیل همین استحکام، تسمه نقاله لاستیکی نخ دار در صنایع متعددی کاربرد پیدا می‌کند. جنس نخ‌های به‌کار رفته در تقویت‌ کننده‌ها با توجه به کاربرد تسمه نقاله و مقاومت موردنیاز می‌تواند از کتان، نایلون، پلی‌استر، آرمید یا ویسکوزرایون باشد. ازجمله ویژگی‌های تسمه نقاله لاستیکی نخ دار می‌توان به مقاومت در برابر سایش، خوردگی و ضربه اشاره کرد. ضخامت این تسمه نقاله بسته به کاربرد و میزان مقاومت و استحکام موردنیاز می‌تواند تغییر کند. تسمه نقاله سه لایه ذکرشده در زیر تشکیل می‌شود:

  • لایه بالایی لاستیکی نخ دار
  • لایی زیرین لاستیکی نخ دار
  • لایه منجید میانی با لایه‌هایی از تقویت‌کننده‌های نخ دار

ساختار تسمه نقاله لاستیکی سیم دار متفاوت از تسمه نقاله نخ دار است. این نوع مقاومت بالاتری نسبت به تسمه نقاله لاستیکی نخ دار دارد و لایه‌های زیرین و رویی عاری از لاستیک‌های نخ دار هستند. به‌این‌ترتیب، لایه‌های لاستیکی در زیر و روی منجید قرار می‌گیرند و در بخش منجید آن به‌جای تقویت‌ کننده‌های نخی، کابل و سیم به چشم می‌خورد. ازجمله ویژگی‌های تسمه نقاله سیم دار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در برابر سایش مقاوم است (مقاومت بیشتر نسبت به نوع نخ دار).
  • جنس لاستیک تسمه نقاله سیم دار در برابر آب‌وهوا مقاوم است.
  • تسمه نقاله لاستیکی سیم دار تحمل بالایی در برابر اشیاء سنگین دارد.
  • این نوع تسمه نقاله به دلیل وجود سیم و کابل در برابر خمش مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.
  • در مقابل شرایط ساینده و در هنگام برخورد اجسام تیز با لاستیک رویی دچار برش، خش و کندگی نمی‌شود.

کاربرد نوار نقاله لاستیکی در صنایع مختلف

کاربرد نوار نقاله لاستیکی در صنایع مختلف

نوار نقاله لاستیکی را می‌توان در میان پرکاربردترین نوار نقاله‌ها قرار داد. این نوار نقاله‌ها معمولاً در برابر سایش، ضربه، اشیاء سنگین و… مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند، اما در صنایع خاص با اجسام بسیار سنگین مانند سنگ‌ شکن و… کاربرد چندانی پیدا نمی‌کنند. تسمه نقاله لاستیکی برای جابه‌جایی مواد روغنی، سنگین، خیس، مواد شیمیایی و مواد داغ کاربرد دارد. به‌این‌ترتیب، در تمامی صنایع قابل‌ استفاده است. از دیگر تسمه نقاله‌های پرکاربرد در صنایع می‌توان به تسمه نقاله‌های pvc و ضد سایش اشاره کرد. جهت دریافت مشاوره و خرید به صفحه های فروش تسمه نقاله pvc و فروش تسمه نقاله ضد سایش مراجعه فرمایید.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید